Prima Vista kunstiprogramm kutsub vaatama nii maali-, foto-, graafika- kui gobelääninäitusi
Kirjandusfestivali Prima Vista pressiteade
/ Kirjandusfestivali Prima Vista tänavune žanriliselt mitmekesine kunstiprogramm tõukub festivali alateemast „Väike maailm” ning kutsub vaatama näitusi Tartu Ülikooli Raamatukogus ja Tartu Linnaraamatukogus.
Tartu Ülikooli Raamatukogus on juba 7. septembrist üleval kolm erinevat näitust.
Kalli Kalde ja Eero Ijavoineni ühisnäitus „Väike maailm” koondab Kalde graafika sarja „Kuu varjukülg” ja Ijavoineni maale „Pajakaane kosmos”. Erinevates tehnikates teosed moodustavad kokku ühtse terviku.
Tuuli Puhveli ja Sulev Kuuse ühisnäitus „Unenäoline Tiibet—20 aastat hiljem” koondab autorite Tiibeti-reiside muljed. Sulev Kuuse käis Tiibetis 2005. aastal, kaasas fotoaparaat; Tuuli Puhvel 2017. aastal, kaasas visandiplokk, pliitatsid ja vesivärvid. Seal nähtud ja kogetud mägede hoomamatus, inimeste pisidus, elu ning ilu suurus ja väiksus kajastuvad nende koostöös tehtud teostel.
Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna tudengite gobeläänide näitus „Kuidas see ikkagi oli? ” esitab valiku Pallase tekstiiliosakonna tudengite piltvaipu. Autorid toovad vaatajani olulise ja sügavalt isikliku killu oma maailmast ning väljapanek võimaldab sellesse maailma sisse kiigata ja leida enda jaoks äratuntavaid või hoopiski ootamatuid seoseid. Näituse kuraatorid on Maria Volk ja Aet Ollisaar.
14. septembrist avatakse TÜRis Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna tudengite maalinäitus „Vaatenurk“, mida kureerivad Pille Johanson ja Indrek Aavik.
Tartu linnaraamatukogus on alates 17. septembrist üleval kaks näitust. Muusikaosakonna galeriis saab vaadata Stefani Visseli väljapanekut „Iseenda allikas”. Kunstniku tööd annavad vaatajale võimaluse luua enda peas väike maailm, milles peegelduvad vastu tema enda eluväärtused.
Raamatukogu 2. ja 3.korruse fuajees on aga üleval Ove Büttneri ja Tiit Rammuli ühisnäitus „Liiga väike maailm”. Maalikunstnik Ove Büttner on oma värvikirevate akrüülmaalide aluseks võtnud kunsti tähtteosed, mis kujutavad maailma nii reaalselt kui ka vaimselt avardanud isikuid, nii ajaloolisi väejuhte kui kultuurinovaatoreid. Graafik Tiit Rammul eksponeerib teemast lähtuvaid suuremõõtmelisi fotomontaaže.
Kunstiprogrammi kohta saab rohkem teavet festivali kodulehel: https://kirjandusfestival.tartu.ee/projektid/kunstiprogramm/
Viimati muudetud 06.09.2021