Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Pühapäeval kompab piire ERMi laval Kaisa Ling Thing koos burleskiartistidega

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

15. mai 2023 / ERMis avatud näitus "Õige keha, vale keha?" heidab pilgu keha kultuurilistele tähendustele Eestis. Pühapäeva, 21. mai õhtul uurib Kaisa Ling koos bändi ja burleskiartistidega milline keha on laval sünnis ja milline mitte, millistes asutustes võib end paljaks võtta ja millistes mitte ning kas paljastamine on vaid provokatsioon. Kus on piirid? Vestlusringi juhib Kaisa Ling ning küsimusi nii lauljale kui burleskiartistidele saab esitada ka publik.

Provokatiivne, poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (ja ühtlasi ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab sügavat sinist bluusi, samal ajal kui pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas kindlalt läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide taaruvad, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides.

Kuna palaganibluusi ansambli Kaisa Ling Thing repertuaaris annavad tooni kehapositiivsusest, seksuaalsusest ja naiste õigustest rääkivad palad, on nad alates 2017. teinud koostööd eesti burleskiartistidega. Pühapäeva õhtul on ERMi laval tulise loomuga Affinity Starr ning enesekindel boylesque'i artist Hot Blade.
 
2018 ilmus debüütalbum "Nii kole mees" ning 2021. aasta kevadel "Läänemure lained". Lisaks on ansambel loonud ühe bluusikali "Kuldsete kätega mees", mis räägib soolisest palgalõhest ning osalenud Edinburgh’ Fringe Festivalil kavaga "The Feminist’s Handbook for Eastern Europe".
 
"Kui sarmil, glamuuril ja moodsal naiselikkusel on üleüldse Eestis nimi, siis on see Kaisa Ling. Ja tema Thing. Vastupanu on mõttetu, soovitan anduda." – Vilja Kiisler

Piletid Eesti Rahva Muuseumis toimuvale kontsert-vestlusringile saadaval ERMi kassas ja Piletilevis. Üritus algab kell 18.

Lisainfo: https://www.erm.ee/et/kaisa-ling-thing-burleskitarid 

Viimati muudetud 15.05.2023