Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Raekoja platsil algas suudlevate tudengite purskkaevu remont

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Suudlevad tudengid enne remondi algust tartu raekoja platsil Foto: Hendrik Kuusk

23. mai 2023 / Suudlevate tudengite purskkaevu ümbrus on tööde ajaks piiratud aiaga. Purskkaevu uuenduskuur saab valmis sügisel, kui pronksist tudengid tähistavad oma 25. sünnipäeva.

Skulptor Mati Karmini ja arhitekt Tiit Trummali loodud purskkaev tehakse korda algavaks kultuuripealinna aastaks. Põhjalike tööde käigus korrastatakse tudengite figuurid ning luuakse täiesti uued purskkaevu tehnosüsteemid.

Purskkaevu remont kestab oktoobri alguseni. Tööde periood on pikk, sest Tartu sümbolobjekti rekonstrueeritakse väga suures mahus ja välja vahetatakse ka kõik tehno- ja pumbasüsteemid, mis asetsevad raekoja platsi all. Ehituse ajal on purskkaevu ümbrus aiaga piiratud, kuid raekoja platsil on võimalik ehitusala ümber liikuda. Avatuks jäävad ka liikumiskoridorid Ülikooli ja Rüütli tänava vahel. Töid tehakse argipäeviti vahemikus 8.00 – 17.00.

Rekonstrueerimistööde käigus lammutatakse purskkaevu betoonkehand ning rajatakse täiesti uus purskkaevu alus. Suudlevate tudengite figuurid demonteeritakse ja viiakse korrastamisele. Purskkaevu arhitektuurset välimust tööde käigus ei muudeta ja kõik taastatakse algsel kujul. Samuti saavad suudlevad tudengid uue valgustuse ja purskkaevu juhtimislahenduse. Maa alla ehitatakse tehnokamber, kus hakkavad paiknema kõik tehnosüsteemide juhtimis- ja reguleerimissüsteemid.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 23.05.2023