Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rahvusvaheline rohesihtkohtade konkurss tunnustas taas Tartut

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linn esindajad tähistavad tunnustust koos Hiiumaa, Saaremaa ja Järvamaa kolleegidega. Foto: Tartu linn

28. september 2022 / Säästvat turismi arendav ülemaailmne organisatsioon Green Destinations valis Tartu juba kolmandat aastat järjest kestlike sihtkohtade TOP 100 nimekirja. 

Säästvat turismi arendav ülemaailmne organisatsioon Green Destinations valis Tartu juba kolmandat aastat järjest kestlike sihtkohtade TOP 100 nimekirja. 

Tartu osales sel aastal konkursil keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendiga. Juhend valmis SA Tartu 2024 ning konsultatsiooniettevõtte Acento koostööna, ning see on praktiline abivahend igale ürituse korraldajale. Juhendi abil on sündmuskorraldajal võimalik üles leida võimalused, kuidas olla oma tegevustes keskkonnahoidlikum. Kõik kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluvad üritused on korraldatud keskkonnahoidlikult ning juba alates 2022 juulist on eesmärgiks, et kõik Tartu avalikus ruumis korraldatavad üritused lähtuks juhendi minimaalsetest nõuetest. Juhendiga saab tutvuda siin: https://www.tartu2024.ee/ellujaamise-kunstid/keskkonnajuhend

„Kuna soovime kultuuripealinnana silma paista just keskkonnasõbraliku sündmuskorraldusega, on roheliste sündmuste juhise jõudmine 100 parima eduloo hulka selge märk, et oleme oma sihid ja sammud õigesti seadnud,“ ütles Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg.

Rohesihtkohtade nimekirja valimise eelduseks on silmapaistev edulugu, millest on ka teistel kestlikel turismisihtkohtadel õppida. 2020. aastal pälvis Tartu samal konkursil teise koha keskkonna ja kliima kategoorias kui tunnustamist leidis ülelinnaline rattaringlus ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid. 2021. aastal esitati Tartu edulooks Autovabaduse puiestee, mis nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima hulka.

Green Destinations Stories Awards auhinnatseremoonia toimus 27.09.2022 Ateenas.

Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja programmi koordineerib EASi ja KredExi ühendasutus.

Lisainfo: SA Tartumaa Turismi rohevaldkonna juht Maret Kuresoo, 5326 9353, [email protected]

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 29.09.2022