Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rasmus Eisti isikunäitus "Ruum/Space" galeriis Pallas

Galerii Pallas pressiteade

25. oktoober 2022 / Neljapäeval, 27. oktoobril kell 17 avatakse galerii Pallas projektiruumis skulptori ja õppejõu Rasmus Eisti isikunäitus "RUUM/SPACE".

Teadus ja kunst on liikunud üheskoos läbi ajaloo. Avastame uue materjali, mida kasutame peatselt kunstis. Otsime, kuhu ning millal enda näitus üles panna. On aeg ja on ruum. Füüsikaseadused liiguvad meiega kaasa igale poole, välja arvatud aatomitasandile, kus on vaja võtta kasutusele kvantfüüsika. Näeme objekte, kuna valgusosakesed (footonid) lendavad ringi ja põrkavad objektide peal ning jõuavad vaataja silmadesse. Me saame vaadelda kunsti, kuna teadus võimaldab neid näha, kuulata, katsuda, maitsta jne. 

Inimesed ise on aga üks väga väike osa universumist, lausa nii väike osa, et me ei suuda seda hoomata. Näitus "Ruum/Space" toob universumi nii suured kui kõige väiksemad osad kokku ühte ja samas erinevatesse ruumidesse. Teoste üheks eesmärgiks on tekitada huvi maailma vastu, mida tavaelus tähele ei panda või lihtsalt puuduvad võimalused, et näha. 

"Ruum/Space" ühildub samal ajal ja samas kohas üleval oleva Pallase skulptuuriosakonna näitusega "Asja armastajad", kuna eksponeeritavad objektid on ka osaks universumist, millest hoolime ja mida armastame.

Näituse raames toimub samuti vestlus kunstnikuga, kus kõneldakse füüsikast ja astronoomiast ning kuidas need "Ruum/Space" teostega seotud on. Jälgige reklaami!

Rasmus Eist on eesti skulptor, kes lõpetas 2015. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna ning on samas 3D tehnoloogiate õppejõud. Tema loomingu iseloomustavad uute tehnoloogiate kasutamine kunstis, kolmemõõtmeliste virtuaalobjektide toomine pärismaailma ning teaduse kombineerimine skulptuuriga. "Ruum/Space" on Rasmus Eisti teine isikunäitus, esimene "RE" toimus 2019. aastal.

Lisainfo:

Rasmus Eist
Pallase skulptuuriosakonna juhataja abi
+372 5198081
[email protected]

Viimati muudetud 25.10.2022