Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Raudteejaama ja bussijaama vahel kurseeriva tasuta elektribussiga saab ka Maarjamõisa

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

elektribuss

20. september / Septembri algusest hakkas Tartu bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss, mis teeb põike ka Maarjamõisa.

Varahommikune ring algab Annelinnast ja hilisõhtune viib sõitjad Ihastesse.

Bussisõit uuel liinil on tasuta, kuid nõutav on bussikaardi valideerimine. Uue bussiliini number on 25 ja buss on sini-rohelistes värvides.

Buss teeb iga päev 14 sõitu, alustades esimest kell 5.37 Annelinnast Luha peatusest. Ülejäänud 13 sõitu teeb buss marsruudil Turu-Kaubamaja-Raudteejaam-Maarjamõisa-Raudteejaam-Kesklinn-Turu. Pärast kella 17 toimuvatel väljumistel buss enam Maarjamõisa suunale ei sõida, vaid toimetab sõitjad otse kesklinna. Viimane sõit viib reisijad kell 22.24 raudteejaamast kesklinna ja sealt Annelinna kaudu Ihastesse Männimetsa peatusesse.

Elektribussi sõidugraafik hoitakse sünkroonis rongide saabumiste ja väljumistega - kui rongide ajad muutuvad, siis korrigeeritakse ka bussi sõidugraafikut. Sõidugraafik on üleval peatus.ee  lehel.

Elektribussi pilootprojekt viiakse ellu Läänemere programmist rahastatava projekti BSR Electric raames ja liinivedu rahastatakse osaliselt EL-i regionaalarengu fondist.

elektribussi juurde logo2.jpg

elektribussi juurde logo1..jpg

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 20.09.2018