Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Reedeni saab taotleda huvihariduse ja huvitegevuse kriisiabi toetust

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Reedeni saab taotleda huvihariduse ja huvitegevuse kriisiabi toetust Foto: Kiur Kaasik

12. juuli 2021 / Kuni 16. juulini on avatud kriisiabi taotlusvoor huvihariduse ja huvitegevuse pakkujatele, et leevendada COVID-19 levikuga seotud piirangute mõju. Toetus on ette nähtud 2021. aasta suviste majandamiskulude katmiseks.

Kriisiabi toetust on võimalik taotleda 2021. aastal Tartu linnalt laste, noorte ja eakate huvitegevuse ja huvihariduse pakkumiseks tegevustoetust saanud juriidilistel isikutel. Taotlusvooru kvalifitseerub ühing, mis üürib huvihariduse või huvitegevuse läbiviimiseks ruume või rajatisi lepinguga, mis on sõlmitud vähemalt üheks aastaks; või on vastavate ruumide või rajatiste omanik ning lepingust või omandist tulenevalt on tal kohustus tasuda ruumide kasutamise eest üüri, kõrvalkulusid või kaasnevad ruumide või rajatiste omanikuna ülalpidamise kulud ning ta on 2021. aasta märtsis ja aprillis vastavaid kulusid kandnud. 

Toetus on ette nähtud reaalselt juunikuu eest tasutud üüri, kõrvalkulude või ruumide ja rajatiste ülalpidamisega seotud kulude katmiseks eeldusel, et juunikuu abikõlblikud kulud olid vähemalt 250 eurot või rohkem. Võimalusel soovib linn anda toetust kuni kahe kuu eest, ent toetuse suurus sõltub sellest, milliseks kujuneb taotlejate hulk. Toetuse ülemmäär ühe taotleja kohta on 10 000 eurot.

"Kui tavaolukorras on suvekuude kulude katmine olnud võimalik aasta jooksul kogunenud tulu arvelt, siis 2021. aastal on piirangute tõttu huvihariduse ja huvitegevuse ühingutel olnud täiendava tulu teenimine keeruline," selgitab abilinnapea Asko Tamme. "Seetõttu on lisaeelarvest eraldatav 200 000-eurone täiendav toetus valdkonnale hädavajalik. Nii aitame kaasa sellele, et ühingutel oleks võimalik tegevusega jätkata ka sel sügisel."

Kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul täpsustab: "Julgustan ühinguid taotlema ja vajadusel nõu küsima. Taotlusvorm ja tingimused on tehtud võimalikult lihtsaks, et taotluse esitamine kulgeks kiiresti. Lisaks ei teki toetuse saamisega aruandluskohustust, sest summa arvutatakse reaalsete kuludokumentide alusel. Viimane võimalus taotlus esitada on reede südaööl."

Toetuse tingimustega saab tutvuda SIIN. Taotluste esitamine toimub Tartu linnaportaali kaudu. 

Lisainfo: 

Hegert Leidsalu, kultuuriteenistuse peaspetsialist, [email protected], +372 526 7327

Laura Kalaus, noorsooteenistuse peaspetsialist, [email protected], +372 5309 7867

Pilvi Pärnat, sporditeenistuse peaspetsialist, [email protected], +372 529 5647

Viimati muudetud 12.07.2021