Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Renate Keerdi lavastus "Lood" sõidab detsembris Eesti-Läti ringreisile

Tartu Uus Teatri pressiteade

8. detsember 2022 / Detsembris jõuab Renate Keerdi ja Tartu Uue Teatri hinnatud lavastus "Lood" Tartusse, Riiga ja Tallinnasse.

Renate Keerdi lavastus "Lood" esietendus Tartu Uues Teatris 2021. aasta sügisel. Lavastus on saanud head tagasisidet nii kriitikutelt kui ka Eesti teatri aastaauhindade žüriilt (lavastus oli 2022. aastal nomineeritud lavastajaauhinnale ja meeskõrvalosa auhinnale). "Lood" oli käesoleval aastal ka Draama festivali väliskülalistele suunatud programmi Draamamaa kavas, kus pälvis väliskuraatorite tähelepanu ja positiivse tagasiside, praeguseks on lavastus saanud juba mitu festivalipäringut.

Renate Keerdi lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, mängulisi ja metafüüsilisi. Keerd käsitleb isikupärases kunstnikukeeles tundlikult ja vaimukalt erinevaid ühiskondlikke nähtusi ja protsesse. Tema lavastusi on esitatud paljudel festivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui Aasias. Läti publik on Renate Keerdi loominguga juba varasemast tuttav – viimati mängiti Lätis, Gertrudes Ielas Teatris Keerdi lavastust "Pung“, mis sai toona väga sooja vastuvõtu osaliseks. 

"Loodis" mängivad Tartu Uue Teatri noored näitlejad Ilo-Ann Saarepera, Ekke Hekles, Andreas Aadel, Martin Kork ja külalisena Jan Ehrenberg Tallinna Linnateatrist.

"Loodi" detsembrikuine ringreis algab Tartust, kus etendusi antakse 10. ja 11. detsembril. Riiga, Gertrudes Ielas Teatrisse jõuavad etendused 14. ja 15. detsembril. Etendusi mängitakse eesti keeles, esimesel Riia etendusel on ingliskeelsed subtiitrid ja teisel lätikeelsed subtiitrid. Külalisetendusi Riias toetab Tartu linn. Tallinnas Kanuti Gildi SAALis näeb lavastust 19.-22. detsembrini.  

Lavastuse info: https://www.uusteater.ee/lavastused/renate-uus

Viimati muudetud 08.12.2022