Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Riia tänaval kitsenevad alates 11. maist liiklemistingimused

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

ristmiku ehitustööd Foto: Natali M. Ernits

8. mai / Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimistööd jätkuvad hoogsalt ja esmaspäeval, 11. mail kell 7.00 suletakse ka pool Riia tänava sõiduteest.

Liiklemistingimused kitsenevad Lembitu ja Kastani tänava vahelisel lõigul, kus mõlemal suunal pääseb liiklus läbi 1+1 sõidurajal. Liiklustingimused jäävad Riia tänaval kitsenenuks kuni 12. oktoobrini.

Jalakäijatele ja jalgratturitele jääb kasutada ühe poole kõnnitee. Lembitu tänavast kesklinna suunduv vasakpööre keelatakse. Kastani tänavalt (Vanemuise tn poolne osa) saab teha parem- ja vasakpööret Riia tänavale ainult ühelt realt ja samuti saab ainult ühelt realt vasakpööret sooritada ka Kastani tänava Aparaadi tehase poolselt osalt.

Riia tänavale luuakse sõidurajad ühistranspordile. Linnast väljuval suunal algab ühistranspordirada Pepleri tänavast ja linna siseneval suunal alates Kesk kaarest. Bussi jõudmisel töödetsooni, kus tee kitseneb, on läbipääsul eelisõigus ühistranspordil.

Seoses kitsenenud liiklusoludega võib Riia tänaval tekkida ummikuid, mistõttu soovitatakse liiklejatel valida teisi sõidumarsruute. Näiteks sõita mööda Turu ja Ringtee tänavat või marsruudil Võru-Aardla-Soinaste või Ravila-Betooni-Tuglase-Kreutzwaldi.

Töid teeb TREV-2 Grupp AS. Sulgemise ja ajutise liikluskorralduse eest vastutab Rainer Jõesaar (tel 5667 8433, Rainer.Joesaar@trev2.ee; trev2grupp@trev2.ee).

Liiklusskeem I

Liiklusskeem II

Viimati muudetud 08.05.2020