Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Rohelises Pargis on käimas ehitustööd

Rohelise Pargi pressiteade

16. jaanuar / Tartus Rohelises Pargis asuv Dimediumi logistikakeskus saab laienduse.

Juurdeehitusega tekib hoonele uus peasissepääs ning lisandub büroopinda ja parkimiskohti. Maikuus valmiva laienduse ehitab Mapri Ehitus, projekteerija on Design Police Department.
 
“Juurdeehitus võimaldab kontori- ja laohoone ühildada, tuues meeskonna ühe katuse alla kokku. Roheline Park linna piiril on sobiva kliimaga kohta meie ettevõttele ja olen veendunud, et tiimitunnetus ja koostöö saab peagi valmivas ärihoones ainult paremaks minna,“ kommenteerib veterinaarravimite, looma-, kalakasvatus- ning lemmikloomatoodete hulgimüügiga tegeleva ettevõtte Dimedium tegevjuht Tõnu Ummik.
 
Martin Kabral, Mapri Ehituse projektijuht: “Dimediumi laiendus on teraskonstruktsioonil hoone, fassaad on lahendatud sandwitch-paneelidega, millel asetsevad iseloomu andvad lamellelemendid. Hoone laienduse vundament on valmis ja oleme karkassi terase ootel.” Kabral ütleb, et tänu ebaharilikult pikale sügisele ja soojadele ilmadele on saadud ka uus parkla juba välja kaevata ja täitepinnasega täita.
 
Lauri Nõmme, juurdeehituse arhitekti sõnul lähtub Design Police Departmenti loodud arhitektuurne lahendus praktilisusest ja lihtsusest, kuid on välimuselt efektne, et väärtustada ala terviklikku arhitektuuri ja kvaliteeti. Välisarhitektuur jätkab olemasoleva hoone fassaadilahendust, kus on kasutatud ehitusmaterjali omapära – alumiiniumist valtsitud vertikaalseid lamelle, millest fassaadil tekivad aktsentpinnad ja liikuv, vastavalt rakursile muutuv muster. Uuele peasissepääsule on tekitatud hoone ristküliku kujulisse mahtu sisselõige, mis seotakse uuesti tervikuks asuursete vertikaallamellidega.

Kristel Tannik
Roheline Park
Turundus-ja kliendisuhete juht
+372 5340 8873

Foto: 3D pilt hoone lahendusest – arhitekt Lauri Nõmme

Dimedium_laiendus.jpg

Viimati muudetud 16.01.2020