Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sarja „Harmonia Universitatis“ viimasel kontserdil kõlab Mozarti looming

Tartu Ülikooli pressiteade

plakat

25. märts 2024 / Neljapäeval, 28. märtsil kl 18.00 toimub Tartu Ülikooli aulas sarja „Harmonia Universitatis“ õppeaasta viimane kontsert, kus lisaks Mozarti loomingule tuleb ettekandele ka Vivaldi, Saariaho, Boccherini ja Vasksi muusika. Kontsert on kõikide koolide (üli)õpilastele tasuta.

Wolfgang Amadeus Mozarti serenaad „Väike öömuusika“ („Eine kleine Nachtmusik“) on klassikalises muusikas üks tuntumaid ja armastatumaid teoseid, mille algustaktid on tuttavad pea igaühele. Mozarti šedöövri koos teiste väärtteostega esitab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) keelpilliorkester. 

Orkestri koosseisu kuulub koos noorte ja säravate EMTA keelpillimängijatega ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, ERSO kontsertmeister Triin Ruubel, kes on hinnatud viiulisolist ja ansamblist. Teiste seas on orkestrisse kaasatud ka tunnustatud muusikud Mairit Mitt-Bronikowska (vioola), Liina Žigurs (vioola), Theodor Sink (tšello) ja Reinut Tepp (klavessiin). 

Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on sündinud Tartu Ülikooli ja EMTA koostöös, mille eesmärk on pakkuda Lõuna-Eesti publikule meeldejäävaid muusikaelamusi kaunis Tartu Ülikooli aulas. Sarja raames viivad akadeemia üliõpilased ja õppejõud publiku muusikalisele avastusretkele, pakkudes kuulamiseks nii aegadeülest klassikat kui ka värskemaid heliteoseid eesti ja välisheliloojate loomingust. 

Pileteid saab soetada Piletikeskusest ja kohapealt. Kooliõpilased ja üliõpilased saavad tasuta pileti alla laadida Piletikeskusest. 

Lisateave: EMTA kontserdi- ja etenduskeskus, 6675758, [email protected] 

Viimati muudetud 26.03.2024