Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Segakoor Rõõmusõõm kutsub kontserdile “Digitaalne suudlus”

Segakoor Rõõmusõõm

30. mai 2023 / Olete te kunagi digitaalseid suudlusi vastu võtnud või jaganud? Kontserdil “Digitaalne suudlus” vaatleme inimese suhet elektroonilis-virtuaalse maailmaga, esitades hulga küsimusi nii meie tänasele hetkele kui ka lähitulevikule.

Eelmisel kevadel oli kooril väga edukas kontsert täissaalile Elleri muusikakooli Tubina saalis, kus kõlas Massive Attacki ja Veljo Tormise looming. Seekord loome Vanemuise kontserdisaalis midagi täiesti uut ja veel julgemat.

Kui võimas on digitaalne suudlus – kas see valitseb meid või meie teda? Neid küsimusi esitame läbi elektronmuusika ja koorilaulu ühendamise kasutades erinevaid lahendusi läbi keelpillide ja arvutite.

Maailmas, sealhulgas Eestis, on elektronmuusikaga tegeletud nüüdseks juba üle 50 aasta. Selle ajaga on kasvanud mitu erinevat põlvkonda muusikuid ja mõtlejaid, kelle looming on tegelenud nende küsimustega.

Kontserdi repertuaaris on valik maailma elektron- ja popmuusikast  (Depeche Mode, Talking Heads, Björk jt), Eesti erinevad heliloojad (Sven Grünberg, Gustav Ernesaks jt) aga ka tehisintellekt.

Lavale astuvad:
– Tanel Ruben trummidel,
– Jaagup Jürgel kitarril,
– Henri Käärik klahvidel,
– Martin-Eero Kõressaar bassil ning kontrabassil,
– Keelpillikvartett koosseisus Lauri ja Aike Sõõro tšellodel, Silja ja Vlad Câmpean viiulitel,
– Mihkel Kallip trompetil
– Rene Laur saksofonil
– Segakoor Rõõmusõõm
– Dirigent Liisa Rahusoo.

Ekraanil Ed Labetski visuaalid.

Kontserdid toimuvad 2. juunil Tallinnas Kumu auditooriumis ja 6. juunil Tartus Vanemuise kontserdimajas. Algusaeg kõikjal kell 19.00

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/digitaalne-suudlus-85030/ 

Viimaseid päevi on aktiivne meie projekt Hooandjas: https://www.hooandja.ee/projekt/digitaalne-suudlus

Ootame kuulama!

Viimati muudetud 30.05.2023