Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Sel nädalal tähistatakse loodust – üle Eesti toimuvad sündmused, mis keskenduvad elurikkale aiale

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Sel nädalal tähistatakse loodust – üle Eesti toimuvad sündmused, mis keskenduvad elurikkale aiale Foto: Silvia Luik

5. juuni 2023 / Kolmapäevast kuni pühapäevani toimub Loodusfestival Tartus, Tallinnas, Võrus, Räpinas, Võrtsjärve ääres ja tipneb loodusvaatluste maratoniga vaatlusaladel üle Eesti. Sündmustest osavõtt on tasuta, kui pole märgitud teisiti.

Loodusfestival toimub 7.–11. juunini ja on sel aastal pühendatud elurikkusele meie aedades. Festivali teema "Elu aed" on inspireeritud Tartu Ülikooli botaanikaaia 220. aastapäevast ja liikumisaastast. Viie päeva jooksul toimub üle 60 ürituse: põnevad töötoad, kontserdid, retked ning tegevused kogu perele. 
 
Sel korral on tähelepanu suunatud nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. "Kutsume aias mõnulema ja aiailu nautima, aga ka liikuma ja kuulama," sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. "Loodusfestivalil toimuvad ekskursioonid nii Tartu kui ka Tallinna botaanikaaias, loomaaias. Lisaks leiab programmist mitmeid tegevusi, mis toimuvad era- ja kogukonnaaedades ning avalikes parkides. Festivali kolmandal päeval saab taas nautida muusikute ja kirjanike linnulaulust inspireeritud loomingut linnujämmil – lavale astuvad muusikud Kitty Florentine, LI:V, Meisterjaan ja kirjanikud Doris Kareva, Veronika Kivisilla, Janika Läänemets, Mirjam Parve, Aare Pilv."
 
Nädalavahetusel toimub üle-eestiline loodusvaatluste maraton, millest osavõtt ei eelda eelteadmisi: "Kõik huvilised on oodatud osa vaatlusaladel loodusvaatlusi tegema," rääkis Hein. Samuti toimuvad kogu perele suunatud sündmused Tartus Aparaaditehase hoovis ning Tallinnas loomaaias. "Perepäeval jagub tegevusi kõigile, nii lastele kui ka täiskasvanutele," lisas ta. „Lisaks töötubadele, kus räägime ööliblikatest ja maitsetaimedest, viib pärimusmuusik Kristi Kool läbi töötoa-kontserti, kus käsitleme ka Eesti rahvamuusikat, mis on väga suurel määral ammutanud inspiratsiooni loodusest."
 
Loodusfestivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, festivali sündmuseid aitavad korraldada partnerid üle Eesti. Loodusfestivali korraldatakse alates 2015. aastast. Esialgu Tartule keskendunud sündmuste programm kujunes mõne aastaga üle-eestiliseks. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.  
 
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.  
 
Kogu festivali programmiga saab tutvuda Loodusfestivali kodulehel.  
 
Lisateave:

Loodusfestival
www.loodusfestival.ee
[email protected] 

Viimati muudetud 05.06.2023