Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Setode talsipidu lõpetab pühadeperioodi Tartu jõululinnas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Setode talsipäev Foto: Peeter Paaver

3. jaanuar 2024 / Sel pühapäeval, 7. jaanuaril kell 18-19.30 oodatakse tartlasi talsipidustustele, mis panevad ilusa punkti selle hooaja programmile Tartu jõululinnas.

Kui mujal Eestis peetakse jõule detsembris, siis Setomaal toimub tähistamine jaanuaris. Juba mitmendat aastat peab ka Tartu ühes setodega nende kombestiku alusel talsipühi, kust ei puudu kohalikud leelokoorid ja tants. Sel korral mängivad tantsuks Jalmar Vabarna ja Matis Leima ning pidukõned peavad Setomaa ülemsootska Evelin Leima ja Tartu linnapea Urmas Klaas. 

Kuni 6. jaanuarini toimetab jõululinnas ka Tartu Noorsootöö Keskus, kellega koos saab iga päev kell 16-19 vahvalt vaheaega veeta ja meisterdada. Külmade ilmade tõttu võib noorteprogramm veidi muutuda, mistõttu tasub silm peal hoida tartukorraldab.ee lehel ja noorsootöö keskuse Facebookil.  

Ilma tõttu lükkuvad edasi 5. jaanuari lõputu jõuluball ja 6. jaanuari maagiline jäädisko. Värske info ja kuupäevad jõuavad peagi linna sotsiaalmeediasse ja tartukorraldab.ee lehele.  

Ka jõululinna kohvikud on külma tõttu avatud tavapärasest veidi lühemalt: kolmapäeval ja neljapäeval kell 17-20, reedel kell 17-21 ning nädalavahetusel kell 12-21.  

Lisainfo: Ragnar Konson, Tartu jõululinna produtsent, +372 5824 0301, [email protected] 

Viimati muudetud 03.01.2024