Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Soome-Eesti tantsulavastus “Fluids” tuleb Tartusse

Sõltumatu Tantsu Lava pressiteade

22. november 2018 / Kevadel edukalt esietendunud Sõltumatu Tantsu Lava ja Soome etenduskunstitrupi W A U H A U S koostöölavastust „Fluids“ näeb 27. ja 28. novembril Tartu Uues Teatris.

Lavastuses „Fluids“ loovad W A U H A U S-i liikmed tingimused totaalseks libeduseks, kus etendajad ei saa täielikult oma keha kontrollida. Libeduse tekitab J-Lube – veterinaarias kasutatav pulber-libesti, mis tingib kohmakuse ja graatsia vahel kõikuva liikumiskeele. „Fluids“ kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus.

“See seal, milles tantsijad rahmeldavad, pole sülg kui sürrealisti suulael lirtsuv kehadiskursus, mis jääbki oma elementaarsusega kõike tekstuaalset, kõike verbaliseeritut üle trumpama, vaid pigem ettepanek teistmoodi maailma kujutlemiseks; sellise, kus harjumuspärase kehalisuse registrid ei tööta ja tuleb uue maailma vedela membraaniga elementaarset kontakti otsides uuesit kõndima õppida. Või sellest sootuks loobuda.”

  • Hanno Soans, “Väikesed poeemid rõõsas”, ajakiri kunst.ee 2018/2

„Fluids“ on Sõltumatu Tantsu Lava esmakordne koostöölavastus Helsingis resideeruva kunstnike kollektiiviga W A U H A U S – Helsingis resideeruv multidistsiplinaarne kunstnike kollektiiv, kes loob kaasaegse teatri etendusi, tantsulavastusi, aga ka sotsiaalset koreograafiat, kontseptsioone ja töötubasid. Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm, keskendudes liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi.

Autorid-lavastajad: Anni Klein, Jarkko Partanen

Etendajad: Joanna Kalm, Salla Loper, Sigrid Savi, Joonas Tagel, Karolin Poska

Helikujundaja: Heidi Soidinsalo

Lava- ja valguskujundaja: Samuli Laine

Produktsioon: Sõltumatu Tantsu Lava, W A U H A U S

Esietendus 3. mail 2018 Sõltumatu Tantsu Laval

Kestus: 50min

Etendused 27. ja 28. novembril 2018 kl 19:00 Tartu Uues Teatris

Piletid hinnaga 12/8€ müügil Piletilevis ja 30’ enne etendust koha peal. Sooduspilet 8€ kehtib ISIC/ITIC/IYTC, ESNcard omanikele ja Eesti Teatriliidu liikmetele kaardi esitamisel.

Eelmüügist on saadavad grupipiletid 5×5: vähemalt viie pileti koos ostmisel on ühe pileti hind 5€. Grupipileteid 5×5 saab osta vaid eelmüügist Piletilevist või saatke meil evelyn @ stl.ee.

Kohapeal saab piletite eest tasuda vaid sularahas.

 

 

LINGID:

Pressifotod: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1Wln0ZUI_AawZX05LUxB50vleINg…

Koduleht: https://stl.ee/lavastus/fluids/

Treiler: https://www.youtube.com/watch?v=GGFRC3LdPds

Facebook’i sündmus: https://www.facebook.com/events/2295480010682339/

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/fuusiline-teater/fluids-56…

Viimati muudetud 22.11.2018