Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Spordifilmid vallutavad Tartu!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi pressiteade

plakat

23. august 2021 / Alates 26. augustist kuni 29. augustini toimub Tartus koostöös USA saatkonna ning Elektriteatriga meeleolukas spordi- ja olümpiafilmide festival ehk SOFF.

Näitamisele tulevad kaheksa võrratut spordifilmi - komöödiakullast dokumentaalideni ja selle sajandi kassahittidest eatute klassikuteni.

Ajaloolises plaanis on tegemist esmakordse ettevõtmisega, mil iseseisvas Eestis võetakse fookusesse just spordiga seonduvad teosed ja presenteeritakse laiemale üldsusele. Tõsi, 1970ndatel aastatel on korra analoogset projekti küll katsetatud, kuid toona jäi üritusel kannakinnitus tegemata ning idee vajus unustusse. 2021. aastal sündis loovate inimeste fantaasiates SOFF-i kontseptsioon ja suve lõppfaasis ongi kätte jõudnud hetk, kus kõigil huvilistel on võimalik kokku tulla ning nautida näiteks noore Arnold Schwarzenegger’i hullumeelseid jõudemonstratsioone või Sylvester Stallone’i penaltitõrjeid natsi-jalgpallurite vastu.

Tänavusi linalugusid näeb kahes kohas - iga päeva esimene seanss toimub spordimuuseumis (Rüütli 15) ja hilisem vaatus Elektriteatris (Jakobi 1).  Muuseumi seanssidele on õla alla pannud Ameerika Ühendriikide saatkond, seega on sissepääs tasuta. Elektriteatrisse pääseb sümboolse 5€ eest. Filmidele registreerumine ja ametlik piletiost toimub läbi SOFF.ee kodulehe.

Enne filmide algust tehakse külastajatele asjakohane sissejuhatus, mis avab paremini nii filmi tagamaid kui ka mõningaid sealseid temaatikaid.
COVID-19 aktiivse leviku takistamiseks järgime EV kehtestatud piiranguid. Nõnda peavad 18-aastased ning vanemad esitama enne kinosaali sisenemist vastava tõendi nagu vaktsineerimispass, negatiivne testitulemus (PCR-test, mis ei ole vanem kui 72 tundi/ ametliku tervishoiuteenuse pakkuja antigeeni kiirtest, mille tegemisest on möödunud maksimaalselt 48 tundi) või läbipõdemisele viitav dokument. Ühtlasi palume, et vähimagi koroonaviiruse sümptomi esinemisel tuleks jääda koju ja meilt uurida, kuidas saame piletiraha tagastada. Enda ja ümbritsevate tervis ennekõike!

SOFF-i Facebooki leht: https://www.facebook.com/SOFFestival
SOFF-i veebileht: https://spordimuuseum.ee/soff

Lisainfo:
Kristo Kaskpeit
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, projektijuht
Telefon: (+372) 5886 3373
E-mail: kristo.kaspeit@spordimuuseum.ee

Viimati muudetud 23.08.2021