Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

sTARTUp Day festival pälvis Euroopa Komisjonilt olulise tunnustuse

sTARTUp Day pressiteade

sTARTUp Day festival pälvis Euroopa Komisjonilt olulise tunnustuse Foto: Kiur Kaasik

30. november 2022 / sTARTUp Day ärifestival valiti Euroopa ettevõtluse edendamise konkursil kolme parima ettevõtluse rahvusvahelistumist toetava projekti hulka Euroopas. Konkurssi korraldab Euroopa Komisjon ning parimaid tunnustati 29. novembril Prahas toimunud auhinnatseremoonial.

sTARTUp Day festival jõudis konkursi finaali ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamise kategoorias. Kategoorias tunnustatakse algatusi, mis julgustavad ettevõtteid, eriti väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid, saama suuremat kasu Euroopa Liidu ja välisturgude pakutavatest võimalustest. Lisaks sTARTUp Dayle pääsesid kolme finalisti hulka tervisetehnoloogia iduettevõtete võrgustik HealthTech Nordic Rootsist ning Ukraina riiklik ettevõtluse ja ekspordiarenduse programm Diia.Business, mis kuulutati ka kategooria võitjaks.

sTARTUp Day peakorraldaja Mart Lättekivi sõnul on festivali jaoks tegu suure tunnustusega. "sTARTUp Day suur missioon on olnud kanda Tartu maailmakaardile startup-pealinnana. Mul on väga hea meel, et meie kuue aasta jooksul tehtud suur töö on rahvusvaheliselt silma paistnud ja pälvinud Euroopa tasandil kõrge tunnustuse. Minu sügav kummardus läheb tiimile ja meie Tartu kogukonnale."

Euroopa ettevõtluse edendamise auhindadega tunnustatakse kõige edukamaid ettevõtete ja ettevõtluse edendajaid üle Euroopa. Auhinda antakse Euroopa Komisjoni eestvedamisel välja alates 2006. aastast ja parimaid tunnustatakse kuues erinevas kategoorias. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele saavad konkursil osaleda ELi kandidaatriigid, idapartnerluse riigid, Island ja Ühendkuningriik. Iga riik esitab konkursile kuni kaks nominenti, kelle seast valib kõrgetasemeline zürii igas kategoorias välja kolm finalisti. sTARTUp Day oli tänavu ainus finaali pääsenud projekt Balti riikidest. 

Järjekorras seitsmes sTARTUp Day ärifestival toimub Tartus 15.-17. märtsil 2023. Festivali korraldab MTÜ sTARTUp Day ja kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank. 

Fotod sTARTUp Day 2022 festivalist leiab siit

European Enterprise Promotion Awards koduleht

Lisainfo:

Mart Lättekivi
sTARTUp Day 2023 peakorraldaja
+372 5660 4393
[email protected]

Viimati muudetud 30.11.2022