Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Stencibility festivalil loodi Tartu tänavale ja pärmivabrikusse kümneid teoseid

Stencibility tänavakunstifestivali pressiteade

Stencibility 2024 Foto: Fotomorgaana

8. juuli 2024 / 4.-7. juulil toimunud rahvusvahelisel tänavakunsti festivalil Stencibility loodi Tartu tänavatele ja endisesse pärmivabrikusse kümneid uusi teoseid, mida huvilised saavad nüüd ise avastama minna.

Poolast, Lätist, Leedust, Soomest, Itaaliast, Ukrainast ja Eestist pärit kunstnikud toimetasid Tartu tänavatel nelja päeva vältel. Doonorseintele loodi väga erinevates tehnikates teoseid - nii maale, joonistusi, installatsioone kui ka šablooni- ja kuivmaalitehnikas töid. Värskete teoste asukohad leiab Stencibility meeskonna loodud Tartu tänavakunsti kaardilt: www.stencibility.ee/kaart

Samuti avati endises pärmivabrikus tänavakunsti näitus “Peitus: Pärmikas”,  kuhu saab sinna peidetud teoseid otsima minna 4. augustini 2024 (N-P, kl 13-19). Järgmise kuu jooksul toimuvad näitusel ka kuraatortuurid ja linnas tänavakunstituurid, mille kohta leiab infot veebilehelt www.stencibility.ee/pood

Tänavakunsti festivali üks eesmärk on muidu sageli omapäi toimetavaid tänavakunstnikke kokku tuua, ent ka ühiselt linnaruumi rikastada. “Festivali kunstnike vahel tekkis kiirelt sünergia ning nii loodi mitmedki teosed üheskoos. Tänavakunstile omaselt on ka näituse "Peitus: Pärmikas" teosed inspireeritud ümbritsevast keskkonnast - teoseid mõjutas nii hoone ajalugu ja iseloom, kuid ka teineteisega kõrvuti töötamine,” rääkis festivali kuraator Kadri Lind. “On rõõmustav, et ka publiku huvi tänavakunsti vastu on suur - avanädalavahetusel käis “Peitus: Pärmikas” näitusel üle 1000 inimese,” lisas ta.

Tartu tänavatele ja pärmivabriku hoonesse lõid teoseid tänavakunstnikud Sepe (PL), Jay Pop (PL), Zahars Ze (LV), Kobayashi (PL), NSN997 (IT), Trafik (LT), Martynas Auž (LT), Akvilė Magicdusté (LT), ROMBO (LV), Ziepe (LV), Tron Karton (LV) ja Klub2020 (PL), DUPLO3 (EE), Pintsel (EE), 126 (EE), KAIRO (EE), Edward von Lõngus (EE), Stina Leek (EE), GUTFACE (EE), Krõõt Kukkur (EE), Anton Hudo (UA), Trexus (LT), Rudens Stencil (LV), kaoseagent (EE), Paula Liisa Eplik (EE), Sänk (EE), müra2000 (EE), Plan B (FI) jt. Festivali ja näituse kuraatorid on Kadri Lind ja Sirla.

Rahvusvaheline tänavakunsti festival Stencibility toimus 15. korda ja kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Lisaks teoste loomisele ja näitusele toimusid tänavakunstituurid, töötuba ja ringi vuras SLÄP! kleepsubuss ehk Euroopa suurim kleepsunäitus. Stencibility festivali eestvedamisel on aastate jooksul loodud Tartu tänavatele ligi 150 teost, samuti on teoseid ja näituseid (“Hello Mister Police Officer”) tehtud teistes linnades ja riikides. 

Rohkem infot:

Koduleht: www.stencibility.ee
Instagram: www.instagram.com/stencibility
Facebook: www.facebook.com/stencibility

Viimati muudetud 08.07.2024