Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Südalinna kultuurikeskuse ideekorje kestab selle nädala lõpuni

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Ideekorje Foto: Ruudu Rahumaru

27. aprill 2022 / Tartu Linnavalitsus ootab kuni selle nädala lõpuni kõiki huvilisi osalema südalinna kultuurikeskuse ideekorjel ja mõtlema kaasa, millised lisafunktsioone võiks pakkuda üks kaasaegne raamatukogu ja kunstimuuseumi hoone. Kokkuvõte parimatest ideedest lisatakse kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse lähteülesande juurde.

Ideekorjes oodatakse vastuseid küsimustele, millest tuntakse puudust praegustes hoonetes, mis teeks uue kultuurikeskuse eriliseks ning kuidas muuta hoonet ümbritsev väliruum kutsuvaks ja atraktiivseks.

Ideid saab pakkuda Tartu kodulehel (www.tartu.ee/ideekorje) ning Tartu Kunstimuuseumi ja Tartu Linnaraamatukogu teisel korrusel.

Kokkuvõte parimatest ideedest lisatakse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse lähteülesande juurde.

Südalinna kultuurikeskuse planeerimine jätkub ruumiprogrammi koostamisega, et kuulutada aasta teises pooles koostöös arhitektide liiduga välja rahvusvaheline arhitektuurivõistlus.

Südalinna kultuurikeskus on Tartu linna ja Eesti riigi koostöös kavandatav linnaraamatukogu ja kunstimuuseumi ühishoone. Riigikogu kinnitas möödunud aasta septembris südalinna kultuurikeskuse riiklikult tähtsaks kultuuriehitiseks, mille ehitamist aitab rahastada Eesti Kultuurkapital. Hoone hakkab paiknema kesklinna pargis, et kultuur ja kunst oleks kõigile hästi ligipääsetav.

Südalinna kultuurikeskuse rahvusvaheline arhitektuurivõistlus kuulutatakse välja 2022. aastal, ehitamist alustatakse 2026. aastal ning hoone avatakse 2029. aastal.

Lähemalt: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 27.04.2022