Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Südalinna kultuurikeskusesse võib tulla Eesti Rahvusringhäälingu Tartu stuudio

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Telemees Foto: Ove Maidla

5. aprill 2022 / Tartu linn ja Eesti Rahvusringhääling sõlmisid ühiste kavatsuste protokolli Tartu südalinna kultuurikeskuse hoonesse Eesti Rahvusringhäälingu Tartu stuudio kavandamiseks.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul annab rahvusringhäälingu huvi Tartule kindlust juurde, et uus keskus saab tõesti riiklikult kaalukas ja toob kokku väga erinevad kultuurivaldkonnad. "Rahvusringhäälingu Tartu stuudio on tegutsenud juba peaaegu 60 aastat ning olnud oluline osa Tartu kultuuriruumist. Loodetavasti aitab uus ja moodne stuudio südalinna kultuurkeskuses Lõuna-Eesti teemadele veelgi suuremat tähelepanu tõmmata," lisas linnapea.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose lisas: "Tartu stuudio on ERR-i suurim regionaalne meediaüksus, mis vajab häid töötingimusi nii uudiste, raadio- kui ka telesaadete edastamiseks. Eeldatavasti loob uus keskus selleks täiendavaid võimalusi nii stuudiote kui ka tööruumide näol."

Selleks et üüritavad ruumid vastaksid Eesti Rahvusringhäälingu vajadustele, alustatakse koostööd juba keskuse ruumiprogrammi koostamisel.

Südalinna kultuurikeskuse kavandamisel on praegu käimas ettevalmistused rahvusvahelise arhitektuurivõistluse välja kuulutamiseks ning läbirääkimised Tartu linna ja Eesti Kultuurkapitali vahel rahastustingimustes kokkuleppimiseks. Hoone valmimise eeldatav tähtaeg on 2029. aastal.

Lähemalt südalinna kultuurikeskuse: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 06.04.2022