Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Taastuvenergia konverents keskendub elektri hinnale ja taastuvenergia lahendustele

Eesti Maaülikooli pressiteade

Eesti Maaülikool Foto: Ragnar Vutt

11. november 2021 / Neljapäeval toimub Tartus, Eesti Maaülikoolis Eesti pikima traditsiooniga taastuvenergiale pühendatud konverents TEUK ehk taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine. Tänavu juba 23. korda toimuval konverentsil keskendutakse senistele õppetundidele taastuvenergia arendamisel Eestis ning tänastele prioriteetidele taastuvenergia tempokamaks arenguks. Läbivaks teemaks on seejuures ajakohasena ka praegune kõrge elektrienergia hind.

Eesti Taastuvenergia Koja juhataja ning ürituse päevajuht Mihkel Annus: „Energeetikaga seotud teemad pälvivad ühiskonnas aina suuremat tähelepanu, olgu see energiakandjate hinnatõusu, keskkonnaseisundi heaolu või mõne muu prisma läbi. Seetõttu on üha tähtsam keskenduda tänastele prioriteetidele ja lahendustele, et meie energia tarbimisega ei kaasneks sedavõrd suur jalajälg keskkonnas ning et imporditud fossiilkütuste põhjustatud hinnašokkide tõttu süda lööki vahele ei jätaks.“

Tänavust programmi sisustavad esitlused ja mõttevahetused ettevõtjatelt, teadusasutustelt, ministeeriumidelt ning poliitikutelt.

Konverentsist on võimalik osa saada nii avaras Eesti Maaülikooli aulas kui ka veebiülekande vahendusel. Enda ning teiste tervise hoidmise huvides peetakse üritusel lugu kõigist viiruse leviku tõkestamiseks vajalikest meetmetest!

Vaata otseülekannet konverentsist SIIT.

Viimati muudetud 11.11.2021