Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tähtvere lasteaed saab järgmise aasta sügiseks põhjalikult uuenenud hoone

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

3D vaade Foto: 3D vaade. Skylight Studio OÜ

29. mai 2024 / Sel suvel alustab Tartu linn Tähtvere lasteaia täielikku renoveerimist, vanast hoonest säilib ainult kandekonstruktsioon. Uude majja saavad lapsed hiljemalt järgmise aasta sügiseks.

"Tähtvere lasteaiast saab juba kolmas väga energiatõhus lasteaiahoone Tartus. Linna hoonete väiksemad ülalpidamiskulud on praeguses majandusolukorras väga olulised," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas. "Lisaks energiasäästlikkusele saab maja ka tunduvalt lapsesõbralikuma ja kodusema sisekeskkonna."  

Ligemale 50 aastat tagasi valminud lasteaiahoone uuendatakse täielikult. Fassaad soojustatakse, vahetatakse välja kõik uksed ja aknad, paigaldatakse uued tehnosüsteemid.

Esimesele korrusele tuleb lisaks rühmaruumidele aula ja söögisaal, tugiteenuste kabinetid, muusika- ja võimlemissaal, juhtkonnaruumid, õpetajate puhkeruum ning köök. Teisele korrusele rühmaruumid ja raamatukogu ning õpetajatetuba. Kokku mahutab lasteaed 12 rühma, millest kolm on sõime- ja kaks erirühmad.

Kõikidele rühmadele rajatakse õuest oma sissepääsud. Rühmaruumid jagunevad tegutsemisruumiks ja rahulikuks alaks. Lisaks on igas rühmas garderoob ja tualettruumid. Ühisele söömisalale sisustatakse ka laste mõõtudele sobiv köök, kus saab koos õpetajatega süüa teha. Söögisaali ja aula saab suuremate ürituste tarbeks ühendada ning sellest moodustub omalaadne kogunemispaik - ühistegevuste ala ehk hoone süda. Sisehoovi on kavandatud terrass. Hanke mahtu kuulub lisaks ehitustöödele ka hoone sisustus.

Ehitustöödega on planeeritud alustada 15. juulil.

Linnavalitsus tunnistas Tähtvere lasteaia (Tammsaare 10) rekonstrueerimise hankel edukaks ASi Ehitustrust pakkumuse. Tööde kogumaksumus on 6 604 836 eurot. Projekteerimistööd tegi Projektibüroo OÜ.

Hankelepingut rahastatakse nii linna kui ka välisvahenditest. Projekti rahastatakse meetmest „Avaliku sektori hoonete energiatõhusus” summas 837 000 eurot. Rekonstrueerimistöödeks on ette nähtud 13 kuud, eeldatav valmimistähtaeg on  2025. aasta august.

 

Viimati muudetud 29.05.2024