Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tamme Kool tähistab 100. aastapäeva

Tartu Tamme kool

Tamme kool Foto: Tamme kool

22. veebruar / Tamme Kool on vaid aasta noorem kui Eesti Vabariik. 1919. aasta sügisel alustati Maarjamõisa väljal hariduse andmist.

Ajalooline hoone on tänagi alles ning asub Veeriku linnaosas aadressil Hommiku tn.1.

22. veebruaril kooli aulas toimuv vabariigi aastapäevale pühendatud aktus avab terve aasta vältava Tamme Kooli 100. aastapäeva ürituste sarja. Aktusel esinevad kooliperele Tanja Mihhailova ja Mihkel Mattiesen ning ansambel Swingers. Kooli direktori Vallo Reimaa sõnul on kõigil uhke tunne, et kool on meie riigiga peaaegu üheealine.

Osa juubeliürituste sarjast oli vabariigi aastapäeva eel koolis toimunud üleriigilised õppursportlaste meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises. Sealgi esines edukalt Tamme kooli võistkond, keda juhendab riigikaitse õpetaja Uudo Limak.

Juubeliüritused pole mõeldud pelgalt kooliperele. Mitmed neist on suunatud kogu linnarahvale. Juba aprillikuus toimub ülikooli aulas laulupeoks tippvormi tõusnud kooli muusikakollektiivide avalik kontsert. Juunikuu keskel võõrustab kool üle-Eestilise TV 10 olümpiastardi lõppvõistlusel osalejaid. Tänavu peetakse finaal taas üle 18. aasta Tartus ning võistluskohaks on Tamme staadion. Linnarahvale kingitakse suurejooneline spordipidu.
Vilistlastele ja õpetajatele mõeldud juubeliaktus peetakse novembrikuus. Juubeliaasta lõpetab 2020. aasta kevadel etenduv muusikal “Prints ja kerjus”.

Viimati muudetud 22.02.2019