Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
23°

Tamme Koolis võtavad mõõtu noorlaskurid

Tartu Tamme kooli pressiteade

21. veebruar / Tartu Tamme Koolis toimuvad kolmapäeval, 21. veebruaril üleriigilised koolinoorte laskevõistlused.

Tulejoonele astub 19 võistkonda üle Eesti. Võistlused on pühendatud Eesti Vabariigi lähenevale 100.aastapäevale. Kõige arvukamalt on osalejaid Tartu koolidest. Tamme ja Jaan Poska Gümnaasium on esindatud kolme neljaliikmelise võistkonnaga, Hugo Treffneri Gümnaasiumist on väljas kaks võiskonda.

Noorlaskuritega on esindatud ka mitmed pealinna koolid, lisaks veel  võistkonnad  Harjumaa, Ida Virumaa, Põlva ja Järvamaa koolidest.  

Võisteldakse õhupüssi, püstoli ja simulaatori laskmises. Iga võistleja peab tegema kümme lasku, lisaks on lubatud teha kolm proovilasku. Võistluste peakorraldaja- Tamme Kooli riigikaitseõpetaja  Uudo Limaki sõnul on kavas ka sportlik harjutus- 40 lasku õhupüstolist.

Võistluse peakorraldaja Uudo Limaki sõnul tehti Tartus noorte laskevõistlustega algust 2008. aastal. Toona oli tegemist vaid paari kooli omavahelise jõukatsumisega. Tänavu tähistatakse Tartus koolinoorte laskespordi 10.ndat aastapäeva.

„ Nendel võistlustel on arvukalt esindatud õrnem sugu. Neidude hulgas on laskmine populaarne, tüdrukud saavutavad võistlustel järjest paremaid tulemusi. Nad on kannatlikumad ja sihikindlamad. Noormehed soovivad saada kohe maksimumi, “ rääkis Limak.

Tamme Kooli tiirus toimuvaid võistlusi jälgivad vaatlejad Kaitseressursside Ametist. Viimane on ka võistluste peasponsor. Üleriigilise võistluse eesmärk on propageerida noorte seas laskesporti ja riigikaitset.

Lisainfo:
Uudo Limak, võistluste peakorraldaja
5330 7867

Viimati muudetud 21.02.2018