Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Täna algav festival UIT kutsub Tartu putkasid ja parke avastama

Linnafestivali UIT pressiteade

putka Foto: Henry Griin

21. august / Täna, 21. augustil algab linnafestival UIT, mis kutsub sel aastal avastama Tartu parke ning uinunud putkasid, kuhu kunstnikud loovad festivali ajaks installatsioone.

Eri linnaosades toimub mitmeid teisigi sündmusi nii teatri-, filmi-, astronoomia- kui ka muusikahuvilistele. Festivali programmi leiab siit: https://www.uit.ee/programm

Kuuendat korda toimuv festival UIT pakub võimalust avastada erinevate kunstivormide ja sündmuste kaudu Tartu linnaruumi - nii selle igapäevasemaid kui ka peidetud või lausa suletud soppe.

“Näeme kunstiteoseid kui peibutisi, mis meelitavad publikut erinevatesse linnaosadesse ja annavad ettekäände nii linnaruumi kui ka kohalikega tutvumiseks,” ütles festivali UIT kuraator Kadri Lind. “Oleme kuue festivali korraldamise käigus ka ise väga paljude tartlastega sõbrunenud - võiks lausa öelda, et oleme avastanud täiesti uue Tartu. Inimesed on olnud soojad ja usaldavad,” lisas Lind.

UIT pakub igal aastal ka tudengitele võimalust oma loomingut linnaruumi tuua. Tänavu loovad Eesti Kunstiakadeemia tudengid installatsioonid kahte linnaparki, üks installatsioon on suunatud lemmikloomadele. “UIT linnafestivali üks fookusteema “Elav park” avas suurepärase võimaluse meelde tuletada, et linnades elavad peale inimeste ka loomad ning näidata, kuidas lihtsate vahenditega avalikku ruumi rikastada ka lemmikloomade ja nende omanike jaoks. Kuigi installatsioon on peamiselt suunatud neljajalgsetele lemmikloomadele, mõjutab see laiemas perspektiivis ka linnades elavaid putukaid ning võimalik, et ka ööhämaruse varjus ringi luusivaid metsloomi,” selgitas installatsiooni looja Maiken Vardja.

Samuti pakub UIT võimalust avastada kuut Tartu eri piirkondades asuvat ja nüüdseks juba uinunud putkat, millest saavad kunstnike abil festivali ajaks omanäolised kunstiteosed. Festivali jooksul saab külastada Suurbritanniast kohale lennutatud OSMOt ehk täispuhutavat NASA kosmosekangast valmistatud sfääri, mis imiteerib tähistaevast ning mille membraan blokeerib nii interneti- kui ka telefonilevi.

Teatrihuvilised saavad osa võtta neli päeva vältavast kestvuslavastusest ühes Tartu eramus. Tavatut välikino kogemust pakub Jim Jarmuschi “Öö maa peal” kinoseanss Tehase tänava autoremonditöökoja hoovis.

Omamoodi linnapargi elamust pakub ka nooremate kui ka vanemate linlaste ühine telkimine ja töötoad Vaksali pargis. Lisaks toimuvad traditsiooniliselt erinevad linnatuurid. Festivali otsad tõmbab kokku Tour d´ÖÖ rattatuur ning sellele järgnev tantsupidu Tarkoni katlamajas.

21.-24. augustil toimuval festivalil löövad kaasa kunstnikud, DJd, etendajad, linnaruumi eksperdid, arhitektid, kunstiajaloolased Eestist, Suurbritanniast, Taanist, USAst, Rootsist, Soomest, Hiinast ja Hollandist.

Rohkem infot: https://www.uit.ee/Mariliis Haljasorg

Viimati muudetud 21.08.2019