Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna algav kosmosehäkaton toob Tõraveresse ligi sada huvilist kosmosega seotud projekte arendama

Garage48 pressiteade

Garage48 SpaceTech Riga Challenge 2018.aasta mais

3. mai 2019 / Täna, 3. mail algab Tõraveres Garage48 SpaceTech häkaton ehk arendusnädalavahetus.

Häkaton toob Tartu Observatooriumisse kokku ligi sada kosmosehuvilist inseneeria, tarkvaraarenduse, andmeteaduse, disaini ning äriarenduse valdkondadest. Osalejatel on aega 48 tundi, et luua meeskonnad, mõelda välja ärimudel ning luua toimiv prototüüp.

Garage48 jaoks on kosmoseteemalisest häkatonist kujunenud traditsiooniline üritus, mis sel aastal toimub juba neljandat korda. “Esmane kosmosehäkatoni idee oligi parajalt ulmeline - kuidas ehitada 48 tunniga midagi, mis kosmosesse lendaks. Tänu meie julgetele partneritele ESTCube’i tiimist sai häkatonide seeria eduka alguse ning on aasta-aastalt kasvanud nii sisus kui arvudes,” meenutab kosmosehäkatoni algataja ning Garage48 juhatuse liige Kai Isand.

Teisel aastal lisandusid satelliidiandmetel põhinevad lahendused ning kaasati rahvusvahelisi partnereid Copernicuse ja Galileo satelliidiprogrammidest. “Nüüdseks on kosmosehäkil mõlemad suunad: tarkvara lahenduste prototüübid, mis teevad elu siin Maal paremaks kasutades satelliidilt saadud andmeid, ning riistvara prototüübid, mis parendavad satelliidil kasutatavat tehnoloogiat,” selgitab Isand.

Sel korral kasvab kosmosehäkaton veelgi, viies parimad meeskonnad oma prototüübi eduka valmis ehitamise järel 5-päevasesse äriarendusprogrammi Garage48 SpaceTech Bootcamp. Rahvusvaheliste äri- ja tehnoloogiamentorite käe all on programmi lõpus meeskond välja selgitanud oma ärimudeli, leidnud esimesed potentsiaalsed kliendid ning on valmis kohtuma investoritega.

Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatori juhi ja Tartu Teaduspargi juhatuse liikme Andrus Kurvitsa sõnul on paljud igapäevased väljakutsed lahendatavad satelliitide poolt kogutavate andmete rakendamisel. “Täpsus, tööjõukulude vähendamine on vaid mõned eelised, mida satelliitnavigatsiooni ja kaugseireandmete kasutamine pakub. Toetame taolisi innovatsioonivõistluseid nagu kosmosehäkaton ja Galileo Masters, et luua noortele võimalus testida ja arendada oma ideid,” lisas Kurvits

Mentoriteks on valdkonna spetsialistid ESA BIC-ist, Tartu Ülikoolist, Tartu Observatooriumist, ESTCube-ist, Nortalist, SPARK Makerlabist ning teistest tehnoloogiaettevõtetest.

Lisainfo ürituse kohta: https://garage48.org/events/garage48-spacetech-2019

Üritus saab toimuma Interreg Eesti-Läti SpaceTEM projekti raames ning on finantseeritud Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt.

Lisainfo: Kadri Kõivik, Garage48 SpaceTech 2019 peakorraldaja, [email protected], 5669 8471.

Viimati muudetud 03.05.2019