Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tänavune Tartu meister üksikmälumängus on Priit Naruskberg

Eesti Mõttespordi Seltsi ja Eesti Mälumänguliidu pressiteade

31. märts 2023 / Eile toimusid Eesti Mõttespordi Seltsi korraldusel üheteistkümnendad Tartu meistrivõistlused üksikmälumängus. Meistritiitlit tulid taga ajama 27 võistlejat, kelleks parimaks osutus pingelises ja põnevas mängus Priit Naruskberg.

Kokku oli mälumänguritel nuputamiseks 60 küsimust, traditsiooniliselt oli Tartu parima mälumänguri valimisel määravaks rohke Tartu ja Lõuna-Eesti teemaliste küsimuste arv. Tänavuste küsimuste autor oli mullune võitja ja kuuekordne Tartu meister üksikmälumängus Tiit Naarits.
 
Pärast mitmetunnist pusimist Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saavutas pingelises heitluses kaaluka 80 punktiga esimese koha tarkvarainsener ning kogenud mälumängur Priit Naruskberg. 
 
Teine ja kolmas koht pandi paika alles viimases küsimustevoorus. Sel korral rebis end teisele kohale Vikerraadio saatejuht Lauri Varik ning kolmandaks jäi ajalooõpetaja Lauri Naber. Parima naise tiitli sai tänavu ajalooõpetaja Inga Toom, kes üldarvestuses saavutas kuuenda koha. parim tudeng oli Tartu Ülikooli ajaloo eriala magistrant Kaarel Viljaste, kes üldarvestuses jagas 13.-16. kohta.
 
2013, 2015, 2016, 2018, 2020 ja 2022 aastal oli üksikmängus parim Tartu mälumängur Tiit Naarits, 2014. aastal sai meistritiitli Matis Song, 2017. aastal Andres Keil, 2019. aastal Toivo Kreek ning 2021. aastal Anna-Linda Varik.
 
Tartu meistrivõistlusi üksikmälumängus toetasid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ja Tartu Linnavalitsus.
 
Tartu 51. mälumänguhooaeg lõpeb kahe nädala pärast, 12. aprillil, karikamänguga, mis on ühtlasi traditsiooniliselt ka Tallinn-Tartu maavõistlus. Samuti toimub sel õhtul Tartu meistrivõistluste hooaja parimate autasustamine. Sellele võistlusele on oodatud ka kõik linna meistrivõistlustel mitteosalenud neljaliikmelised võistkonnad. Eelregistreerimine ja lisainfo meiliaadressilt [email protected]
 
Pressiteate koostas: Silja Paavle, Eesti Mõttespordi Selts 
 
Lisainfo: [email protected], tel 5027746

Viimati muudetud 31.03.2023