Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Tarkusepäeval kõlab Tartu raekoja kellatornis Nublu ja Gameboy Tetrise “Für Oksana” 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

31. august 2020 / Tartu raekoja kellamäng üllatab tarkusepäeval, 1. septembril Nublu ja Gameboy Tetrise poolt kuulsaks lauldud räpipalaga “Für Oksana”. 

Kellamängu muusikajuht Merle Kollom ütles, et uue seade mõtte aitasid ellu kutsuda tema enda lapsed ja nende sõbrad, kes andsid teada, et kellamängul esitatav muusika on küll kena, aga valdavalt klassikalise suunitlusega palad neid tihti ei kõneta. "Mul oli ammu plaanis seada kelladele midagi noortepärast, mis paneks neid raeplatsil seisatama, mis üllataks ja pakuks äratundmisrõõmu.  Minu esmane ja ainus mõte oli Nublu ja temast lähtuvalt muidugi “Für Oksana”, mida olen selle loomise ajast igapäevaselt tänu oma poja kodusele muusika valikule kuulnud. Ise pean seda laulu ja esitust läbi aegade parimaks integratsiooni projektiks Eestis. Muusikal on suur mõju," selgitas Kollom.

Kollomi sõnul on seade kellamängule tehtud eelkõige nii, et kuulajad laulu ära tunneksid, kuigi kellade kõla spetsiifika ei võimalda seda üks ühele edasi anda. "„Für Oksana” seadmine kelladele on olnud seniste seas kõige keerulisem. Soovisin säilitada laulule omase sünkopeeriva biidi ja paari noodi vahel edasi antava meloodiasarnase miski, mida Nublu ja Gameboy Tetris esitavad väga vabalt lauleldes," kirjeldas Kollom. 

Für Oksana" kõlab Tartu raekoja kelladel 1. septembril kell 12, 15, 18 ja 21 ning septembrikuu kellamängu programmis kell 18 ja 21, kui noored linnas liikvel on.

2019. aasta suvel avaldatud “Für Oksana” sõnade autorid on Nublu ja Gameboy Tetris, loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand. Laul võitis Eesti Muusikaauhinnad 2020 auhinnagalal parima laulu tiitli. 

Septembris kõlab Tartu kellamängul veel:
"Tartu kellad" (Olav Ehala)
"Meloodia" (Anton Rubinstein)
"Vihmane Tartu" (Matis Leima)

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 01.09.2020