Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°

Tartlasi oodatakse kaardistama põnevaid kohti linnas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Karlova Foto: Tiit Grihin

29. oktoober / Oktoobri lõpuni oodatakse linlasi osalema ideekorjes, et kaardistada tartlastele olulised ja põnevad paigad linnaruumis, sh ka kesklinnast kaugemal.

Andmeid kasutatakse Tartule uue kasutajasõbraliku viidasüsteemi loomisel.

Eesmärgiks on luua kõiki, nii elanikke kui ka külalisi kõnetav ja abistav viidastik. Seepärast ongi kohalike elanike panus oluline, et üles leida tartlastele olulised või seni väheavastatud huvitavad kohad.

Ideekorjes osalemine on lihtne. Ideekorje kaardile on võimalik märkida kolme liiki kohti: hea kohtumispaik (roosa nupuke), lemmikkoht (sinine nupuke) ja väheavastatud koht (roheline nupuke). Oluline on lisada ka lühike põhjendus, miks üks või teine koht eriline on ja tähelepanu väärib.

Ideekorje on viidasüsteemi loojatele vaid üks info kogumise vahend. Tartlastel on võimalik panustada viidasüsteemi loomisesse veel intervjuudes, fookusgrupis või rattaretkel osalemisega. Kasutajauuringu eesmärk on tuvastada erinevate sihtrühmade vajadused ja ootused viidasüsteemile. Huvilised saavad kasutajauuringust osa võtmiseks osalemisvormi, mille leiab nii ideekorje kaardilt kui ka siit.

Ideekorje kestab 31. oktoobrini 2017. Tartu uus viidasüsteem valmib 2018. aastal.

Ideekorje kaart
Disainiosakond

Lisainfo: tartu@disainiosakond.ee

 

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 05.11.2017