Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlasi oodatakse kaasa rääkima südalinna kultuurikeskuse ideekorjel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Illustratsioon hoonest pargis Foto: Kaspar Tamsalu

31. märts 2022 / Tartu Linnavalitsus ootab kõiki huvilisi osalema südalinna kultuurikeskuse ideekorjel ja mõtlema kaasa, millised lisafunktsioone võiks pakkuda üks kaasaegne raamatukogu ja kunstimuuseumi hoone. Kokkuvõte parimatest ideedest lisatakse kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse lähteülesande juurde. Ideed on oodatud kuni aprilli lõpuni.

Tartu linnapea Urmas Klaas märkis, et südalinna kultuurikeskuse kesklinna parki ehitamine on Tartu linna jaoks olulise eesmärgina kokku lepitud arengukavas ja üldplaneeringus ning ka Riigikogu on nimetanud kultuurikeskuse riiklikult tähtsaks ja rahastatavaks kultuuriobjektiks number üks. „Sellest hoonest, kus ankrurolli kannavad raamatukogu ja kunstimuuseum, peab kujunema tõeline kogukonnakeskus, kuhu kõigil on põhjust tulla ja kus end hästi tunda. Seepärast käivitame ideekorje, et tartlased saaksid selles osas kaasa mõelda ja kaasa rääkida,“ lisas linnapea.

Ideekorjes oodatakse vastuseid küsimustele, millest tuntakse puudust praegustes hoonetes ja mis teeks uue kultuurikeskuse eriliseks. Samuti oodatakse mõtteid, kuidas muuta hoonet ümbritsev väliruum kutsuvaks ja atraktiivseks.

Ideid saab pakkuda Tartu kodulehel (www.tartu.ee/ideekorje) ning Tartu Kunstimuuseumi ja Tartu Linnaraamatukogu teisel korrusel kuni 30. aprillini. Kokkuvõte parimatest ideedest lisatakse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse lähteülesande juurde.

Aprillis on kavas koosloome töötoad liikuvuse ja parkimise ning elurikkuse ja parkide teemal, kus tutvustatakse valminud uuringuid ja arutletakse ühiselt, milline võiks olla hea avalik ruum, kuhu kõigil oleks võrdselt hea ligipääs, mis oleks roheline selle sõna parimas mõttes ja kus kõik leiaksid tegevust.

Südalinna kultuurikeskuse planeerimine jätkub ruumiprogrammi koostamisega, et kuulutada aasta teises pooles koostöös arhitektide liiduga välja rahvusvaheline arhitektuurivõistlus.

Südalinna kultuurikeskus on Tartu linna ja Eesti riigi koostöös kavandatav linnaraamatukogu ja kunstimuuseumi ühishoone. Riigikogu kinnitas möödunud aasta septembris südalinna kultuurikeskuse riiklikult tähtsaks kultuuriehitiseks, mille ehitamist aitab rahastada Eesti Kultuurkapital. Hoone hakkab paiknema kesklinna pargis, et kultuur ja kunst oleks kõigile hästi ligipääsetav.

Südalinna kultuurikeskuse rahvusvaheline arhitektuurivõistlus kuulutatakse välja 2022. aastal, ehitamist alustatakse 2026. aastal ning hoone avatakse 2029. aastal.

Lähemalt: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145, ruumiloome osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel  5304 6148.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 06.05.2022