Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlastele tutvustatakse Eesti esimest jalgrattatänava projekti

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tähtvere tänava arutelu plakat Foto: Tartu linnavalitsus

8. märts 2024 / Teisipäeval, 13. märtsil tutvustab Tartu linn koos projekteerijatega Tähtvere tänava uut projekti ja ootab kohalike tagasisidet.

Tähtvere tänav on Supilinnas asuv kodutänav. Arvestades kohalike soove ja vajadusi ehitatakse sinna Eestis ainulaadne jalgrattatänav, kus autod ja ratturid jagavad ühte ruumi, kuid eesõigus on alati ratturil.  

Jalgrattaliiklus saab olema kahesuunaline aga autoliiklus muudetakse ühesuunaliseks (suunaga laululava poole). Tähtvere tänava lõpus viiakse rattateed taas kahele poole sõiduteed, et võimaldada kaubaautode ligipääsu A.Le.Coqi tehasesse. Piirkiirus tuuakse plaanide kohaselt 20 km/h peale, et luua kõigile sobilik ja ohutu tänavaruum. 

Tähtvere tänavalt kulgevad rattateed laululava tagant läbi mööda Tuglase tänavat Maaülikooli hoonete ette. Tuglase tänaval säilivad 1+1 sõidurajad ning lisatakse mõlemale poole teed rattateed. 

Tartu linn kutsub kõiki Tähtvere tänava elanikke ja teisi huvitatud linlasi Tähtvere tänava uuendamise põhiprojekti tutvustusele 13. märtsil kell 18.00 Tartu laululava II korussel. 

Lisainfo:

www.tartu.ee/tänavaruum

https://fb.me/e/3alBbQve8

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 08.03.2024