Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlastele tutvustatakse südalinna kultuurikeskuse rajamise edasisi plaane

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kesklinn Foto: Maanus Kullamaa

30. november 2022 / 12. detsembril kell 17 on kõik huvilised oodatud Tartu linnaraamatukogu saali (IV korrus), kus räägitakse südalinna kultuurikeskuse projekti praegusest seisust ja tulevastest sammudest.

Infoõhtu avasõnad ütleb Tartu linnapea Urmas Klaas, kultuurikeskuse visioonist ja linna laiemast strateegilisest vaatest räägib linnaarhitekt Tõnis Arjus ning arhitektuurivõistluse ülesannet tutvustab südalinna kultuurikeskuse projektijuht Elo Kiivet. Saab esitada ka küsimusi kavandatavate plaanide kohta.

8. detsembril arutatakse südalinna kultuurikeskuse teemasid ka linnavolikogu istungil. Tartu linnavalitsus on teinud volikogule ettepaneku algatada detailplaneering ja keskkonnamõju strateegiline hindamine, mille käigus viiakse uuel aastal läbi rahvusvaheline arhitektuurivõistlus. Volikogult küsitakse ka luba sõlmida südalinna kultuurikeskuse rahastamiseks Eesti Kultuurkapitaliga leping, mille tingimustes on eelnenud läbirääkimistel kokkuleppele jõutud.

Südalinna kultuurikeskus on Tartu linna ja kogu Lõuna-Eesti piirkonna jaoks oluline kultuuriasutus, kuhu tulevad ruumid Tartu linnaraamatukogule ja Tartu kunstimuuseumile, lisaks kavandatakse sinna sündmuskeskus, väärtfilmikino, Eesti Rahvusringhäälingu Tartu stuudio, toidukohad ning väikeses mahus muid hoone funktsioonidega sobivaid ruume.

Lähemalt südalinna kultuurikeskusest: https://www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 11.12.2022