Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu 2024 Autovabaduse puiestee avas legendaarne Mahavok

Tartu 2024 pressiteade

Autovabaduse puiestee avamine Foto: Silver Gutmann

8. juuli 2024 / 6. juulil avas armastatud pop-roki ansambel Mahavok Tartu 2024 Autovabaduse puiestee. Õhtu jätkuks andsid meeldejääva šõu boipepperoni ja An-Marlen. Autovabaduse puiestee jääb avatuks 12. augustini.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul teeb selle aasta eriliseks see, et Autovabaduse puiestee võtab osana Euroopa kultuuripealinna programmist rahvusvahelise mõõtme. Lisaks kodumaistele artistidele on esinema tulemas mitmed välisartistid.

“Autovabaduse puiesteel saab nautida kultuuriprogrammi, veeta aktiivselt aega, aga ka niisama olla ja puhata. Samas on see alati tekitanud diskussiooni – milline on see linnaruum, mida me soovime enda ümber näha ja kogeda,” sõnas Klaas.

Lisaks toimuvad kultuuriprogrammis sel aastal traditsioonilised tantsuõhtud, noorteprogramm, erinevad peresündmused, välikino ja palju muud. Enam pööratakse tähelepanu sportimisvõimaluste loomisele. Näiteks saab tutvust teha mängudega nagu petank, korvpall, lauatennis, spikeball, male ja kabe. Pühapäeviti toimuvad keskpargis joogahommikud. Ka sel korral on avatud veemängude ala, kus pakuvad jahutust voolav vesi, pritsivad düüsid ja udukuubik. Võimalus on mängida paelametsas ja turnida ronimisrajal.

“Lisaks, et Tartu on sel aastal pealinn, oleme ka peaga linn. Kutsume üles kultuurisuvel ka pead puhkama ning Autovabaduse puiesteele tulema molutama, mängima ja nautima kultuuripealinna sündmuseid,” ütles Tartu 2024 juht Kuldar Leis.

Autovabaduse puiestee toidutänaval saab einestada viie toidupakkuja juures, kellest osad ka perioodi jooksul vahetuvad. Toiduautod on avatud esmaspäevast kolmapäevani ja pühapäeval kell 12–20, neljapäevast laupäevani kell 12–22.

Korraldamisel lähtutakse Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Alal kasutatakse korduskasutusnõusid, sorteeritakse jäätmeid ja julgustatakse külastajaid valima keskkonnahoidlikke liikumisviise. Veepudeli saab puiesteel täita jahutava joogiveega.

Tartu 2024 Autovabaduse puiestee on avatud viis nädalat ehk kuni 12. augustini. Tutvu Autovabaduse puiestee programmiga veebilehel tartukorraldab.ee/avp/programm

Viimati muudetud 08.07.2024