Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta sportlased on Julia Beljajeva ja Rasmus Mägi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

olümpiavõitja Julia Beljajeva vastuvõtt suvel Tartu raekoja platsil. Fotol koos treeneriga Natalja Kotovaga Foto: Evelin Lumi

14. jaanuar 2022 / Tartu linna ja Tartumaa 2021. aasta sportlased on naiste arvestuses olümpiavõitja Julia Beljajeva, meestest oli edukaim kergejõustiklane Rasmus Mägi, kes jõudis olümpiamängudel finaali.

Tartu linna ja Tartumaa spordiekspertidest koosnev ühiskomisjon valis spordivaldkonnast saabunud ettepanekute põhjal välja möödunud spordiaasta parimad Tartu linna ja Tartumaa sportlased.

Aasta parimaks naissportlaseks valiti ühel häälel olümpiavõitja vehklemises Julia Beljajeva ning meessportlaseks kergejõustiklane Rasmus Mägi. Aasta noorsportlase tiitli pälvisid vehkleja Susanne Lannes ja jalgrattur Madis Mihkels, kes mõlemad saavutasid omavanuste maailmameistrivõistlustelt pronksmedali. Aasta võistkonna tiitel läheb VK Rütmika Siidisabade võimlemisrühmale, kelle möödunud aasta säravaimaks tulemuseks oli Euroopa meistrivõistlustel saavutatud hõbemedal juunioride vanuseklassis.  

Aasta treeneriks valiti vehklemistreener Natalja Kotova, kelle käe all treenivad nii Julia Beljajeva kui ka Susanne Lannes. Ka aasta sporditeo auhind läheb vehklejatele. Komisjoni tunnustas Tartu Spordiseltsi Kalev pikaaegse järjepideva töö eest selle spordiala edendamisel, mis on viinud rahvusvahelise eduni.

Julia Beljajeva saab 2021.aasta tulemuste eest ka Tartumaa Sporditähe austava tiitli.

"Kuigi eelmine aasta oli  edukaim  Tartu vehklejatele, toodi Tartusse medaleid veel mitmel spordialal nagu näiteks jõutõstmises, veemotos, tantsus, jalgrattaspordis, võimlemises.  Aasta oli edukas ka linna esindusvõistkondadele - jäähokis ja võrkpallis võideti nii Eesti meistri tiitel kui ka karikavõistlused, korvpallis tuli Tartusse karikavõit," kommenteeris Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski.

Tartu linnapea ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees tänavad ja õnnitlevad Tartu ja Tartumaa spordiaasta parimaid 27. jaanuaril toimuval pidulikul vastuvõtul Eesti Rahva Muuseumis.

Lisainfo: kultuuriosakonna spordivaldkonna juht Veljo Lamp, tel 736 1352, 516 7559

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 14.01.2022