Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta tegu on autoralli MM-etapp Rally Estonia

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu aasta tegu on autoralli MM-etapp Rally Estonia Foto: Kuvatõmmis

29. detsember / Tartu Linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil "Tartu aasta tegu 2020" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks 4.-6. septembril 2020 Tartus ja Lõuna-Eestis toimunud autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia.

Tänasel tunnustusüritusel Raekoja platsi valguskülas tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba nii Rally Estonia korraldajaid kui ka kõigi teiste 2020. aasta tähelepanuväärsemate tegude tegijaid.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul näitas Rally Estonia meeskond mitte ainult Eestile, vaid kogu maailmale, kuidas on läbimõeldud tegutsemise ja tipptasemel kommunikatsiooni abil vaid kahe kuuga võimalik ka koroonaviiruse tingimustes korraldada väga edukas suursündmus. "Selle aasta kõige paremini korraldatud WRC ralli etapp muutis nii Tartu kui ka Lõuna-Eesti maailmas paremini nähtavaks ja pakkus niivõrd keerulisel aastal olulist leevendust ka turismisektorile. Kindlasti näitab korraldajate taset ja on suureks tunnustuseks seegi, et Rally Estonia kuulub ka tuleva aasta WRC võistluskalendrisse," lisas Klaas.

Tartlased pidasid 2020. aastal olulisemateks kordaminekuteks veel järgmisi tegusid:

  • Autovabaduse puiestee
  • Annelinna gümnaasiumi renoveerimine
  • Bolti tõukerattalaenutus
  • Eakaid abistavate heaolumeistrite tööle asumine
  • Elurikkuse uus tulemine kesklinna parkides
  • Kirjeldustõlke ja subtiitritega etendused Vanemuises
  • Muinasjutunäitus «Elas kord…» ERMis
  • Tartu ülikooli Delta õppehoone ja ettevõtlusmaja
  • Uisuväljak Raekoja platsil
  • Uus lodjakoda

Linlased valisid Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe eestvedamisel aasta tegu 23. korda.

Senised Tartu aasta teod on olnud: Vanemuise kontserdimaja (1998), Jaani kiriku tornikiivri taastamine ning kirikukellad Peetrus ja Paulus (1999), korvpallimeeskonna TÜ/Delta Eesti meistritiitel ja karikavõit (2000), Aura Keskuse avamine (2001), Treffneri kooli renoveerimine (2002), Turusilla ehitamine (2003), tunnelkollektori Kesklinna-2 ehitamine (2004), Jaani kiriku taastamine (2005), hansalodja Jõmmu ehitamine (2006), Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse ning Volga restorani taastamine (2007), Tartu Ülikooli Kliinikumi uued ravihooned (2008), rahvusvahelise lennuliikluse taastamine Tartus (2009), kopsu siirdamine Tartu Ülikooli Kliinikumis (2010), Ahhaa keskus (2011), Tartu vaksalihoone ootesaali valmimine (2012), Lääneringtee ja Idaringtee esimese etapi valmimine (2013), Võidu silla renoveerimine (2014), Ihaste silla ja Idaringtee teise etapi ehitamine (2015), Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine (2016),  Kaarsilla renoveerimine (2017) ja Tartu apell, Emajõe kett ja teiste kodanikualgatused, mis aitasid kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele (2018) ja Tartu rattaringluse avamine (2019).

Aasta teo valimisel osales üle 5000 hääletaja, kelle vahel loositi välja ka Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe kingitused. Linnavalitsuse kingituse saavad Triin Jagomägi, Guido Lents, Ingrit Künnapas, Kristi Praakle, Ülljo Pihus, Reesi Sild, Sulev Luiga, Martin Käremaa, Kadri Piir ja Pirgit Lohk. Tartu Postimehelt saavad Postimehe kirjastuses avaldatud raamatu Sirje Pääslane Tippi, Erki Ilumets, Maarika Kelder, Rainer Sirkel, Hilja Metsva, Leili Hüva, Mihkel Lokk, Moona Arrak, Madis Malko ja Ene Kaart.

Kingituse saab kätte tööpäeviti Tartu raekoja esimesel korrusel asuvast infokeskusest.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 31.12.2020