Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta terviseedendaja on MTÜ Must Kast

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

12. aprill 2017 / Tänasel XIV Tartu linna tervisekonverentsil "Tervis – kas unes või ilmsi?" kuulutati välja Tartu aasta terviseedendaja, kelleks sai MTÜ Must Kast.

"MTÜ Must Kast on oma lühikese tegevusaja jooksul teinud koostööd nii õpilaste ja koolide kui tervisespetsialistidega, et tuua vaatajateni lavastusi, mis paneksid meid rohkem mõtlema ühiskonna valukohtadele ja ka neist tulenevatele tervise- ja sotsiaalprobleemidele. Näiteks on MTÜ Must Kast oma lavastusega „5 grammi sisemist rahu“ kõnetanud noori uimastisõltuvuse teemal ja lavastusega „Jõud“ õpilaste omavaheliste suhete ja koolikiusamise teemal. Olulised on ka etendustele järgnevad vestlusringid, kus on võimalik nähtut üheskoos näitlejate ja spetsialistidega lahti mõtestada ja saada oma küsimustele vastuseid,“ kirjeldas aasta terviseedendaja tegevust Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree. Ta lisas, et teatri puhul oleks väga keeruline tõsta esile ainult ühte inimest, sest kogu meeskond panustab tartlaste terviseteadlikkuse tõstmisele ning seetõttu antaksegi esmakordselt terviseedendaja tiitel mitte üksikisikule, vaid asutusele.

Aasta terviseedendaja valiti Tartus esmakordselt 2009. aastal ja selle tiitli on seni pälvinud Ropka-Karlova päevakeskuse võimlemisrühmade juhendaja Aino Paal (2009); Tartu Kroonuaia kooli õpetaja ja tervisemeeskonna juht Anu Pärnpuu (2010); Tartu orienteerumisklubi Ilves liige Tiina Oras (2011); Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse tegevusjuhendaja Camilla Meister (2012); iluvõimlemise tipptreener ja võimlemisklubi Rütmika president Sirje Eomõis (2013); MTÜ Klubi Tartu Maraton juht Indrek Kelk (2014); Tartu Descartes'i Kooli direktor Jaan Reinson (2015); MTÜ Suusahullud suusatreener Vahur Teppan (2016).

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree, tel  506 5327.

 

Viimati muudetud 12.04.2017