Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Folgiklubis esineb Krista Sildoja

Tartu Folgiklubi pressiteade

18. veebruar 2019 / Tartu Folgiklubi: Krista Sildoja pillilastega TÜ Raamatukogus 22. veebruaril kell 19.

Tartu Folgiklubis esineb Krista Sildoja, temaga vestleb Ants Johanson. Kaasa teevad Mooste rahvamuusikakooli pillilapsed.

Vastremonditud Tartu Ülikooli Raamatukogus on nüüd muusikatiib, mis kannab üüratut hulka muusikasalvestusi ja -raamatuid. Seal on üks hubane nurk - sobiv paik huvitavateks muusikajuttudeks, pillimängudeks ja laulmisteks.

Seekordne folgiklubi külaline Krista Sildoja on etnomusikoloog, rahvamuusik ja rahvamuusikaõpetaja, pärimusmuusikahariduse üks aktiivsetest eestkõnelejatest.


Erialalise hariduse on ta omandanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning kaitsnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduste osakonnas magistritöö vana viiulimuusika uurimise alal.

Krista Sildoja on asutanud MTÜ Virbel erahuvikooli, kirjutanud koolile õppekava ning vedanud kooli tegevust 2012. aastast tänaseni.
Huvikoolil on kaks osakonda ühtekokku 155-e eri vanuses pillimänguõpilasega – Mooste Rahvamuusikakool Põlvamaal ning Viimsi kitarri- ja klaveriõpe Harjumaal. Lisaks tegutseb Krista Sildoja õppematerjalide väljaandja ning erinevate koolituste läbiviijana nii kodu- kui välismaal, külakogukonna eestvedaja ja kultuurikorraldajana.


Sildoja on pälvinud oma aastakümnete pikkuse erialase tööga mitmeid riiklikke tunnustusi, nagu nt Presidendi Kultuuri rahastu Noore kultuuriinimese preemia (2002), Eesti Vabariigi riigi kultuuripreemia (2004), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2013), Eesti Muuseumite
Aastaauhinna parima teadustrükise vallas (2014).


Teretulnud on annetused ja üleannetused.

Sündmuse toimumise aadress: Tartu, W. Struve 1, II korrus, TÜ fonoteek

Kontakt: Ants Johanson 5057303 [email protected]

Korraldaja: mtü Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Pepleri 27

Viimati muudetud 18.02.2019