Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu hakkab arendama rattaringlust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

rattahooaja avamine Foto: Juhan Voolaid

3. mai / Tartu linn teeb ettevalmistusi ülelinnalise rattaringluse väljaarendamiseks.

„Tartu linn on astumas konkreetseid samme rattaringluse käivitamiseks juba 2018. aastal. Oleme viimastel aastatel ehitanud palju uusi rattateid ning renoveerinud olemasolevaid, järgmine samm on motiveerida nii linlasi kui ka turiste rattaringluse abil rohkem jalgratastega liikuma," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. 

Linnapea sõnul on konkreetsete rattalaenutuspunktide asukohad ning lõplik rataste arv väljaselgitamisel ning selles osas on ka linlased oodatud kaasa rääkima. "Rattaringluse arendamisel peame väga oluliseks tihedat koostööd ülikoolide ning üliõpilasesindustega. Kavandame rattaringlust kui üht osa linna ühistranspordist," lisas Klaas.

Käsil on hanketingimuste koostamine rattaringluse tehnilise lahenduse väljatöötamiseks. Hanke eesmärgiks on saada Tartu rattaringluse tehniline mudel, mis oleks kasutajasõbralik ja paindlik. Süsteem peab võimaldama rattalaenutuse punkte lihtsasti lisada ja vajadusel ka sulgeda.

Uuendatakse ka mõned aastad tagasi koostöös Arengufondiga valminud Tartu rattaringluse äriplaani ning käimas on arutelud, kas tulevane rattaringlus peaks baseeruma osaliselt või täies mahus elektriratastel. Kõne all on olnud kesklinnas ka elektriliste tõukerataste laenutusvõimaluste loomine.

Rattaringluse projekti planeeritakse rahastada kahest allikast. Linnavalitsus on esitanud taotluse Horizon 2020 meetmest rahastatava projekti SmartEnCity tegevuste muutmiseks selliselt, et projekti pilootalal (kesklinnas) saaks panustada elektrirattaringluse arendamisse 669 500 eurot. Samuti on linnavalitsus otsustanud  asuda linnapiirkondade arendamise meetme raames realiseerima reservnimekirja kuuluvaid projekte Selle meetme abil on rattaringluse arendamisse võimalik panustada kuni 1,335 miljonit eurot. Nii on kokku kahe miljoni euro eest võimalik Tartus välja arendada kuni 600 ratta ja 50 laenutuspunktiga rattaringluse süsteem.

Esialgse kava kohaselt viiakse Tartu rattaringluse projekt ellu kahes etapis: I etapp SmartEnCity pilootalal 2018. aasta jooksul ja II etapp lõpetatakse hiljemalt aastaks 2021.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 03.05.2017