Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Tartu idufirmade koostöötamiskoht Garage48 HUB Tartu jätkab tegevust sTARTUp HUBi nime all

sTARTUp HUBi pressiteade

garage48

10. oktoober /

Senini Garage48 HUB Tartu nime kandnud koostöötamiskoht Tartu kesklinnas on üks osa kogu sTARTUp HUB hoonest, mis tervikuna on äri- ja kommuunikeskus Tartu iduettevõtjatele. Maja ülejäänud osades asuvad innovaatilised kontoriruumid ligikaudu 80-le inimesele, kus tegutsevad erinevated IT- ja tehnoloogiaettevõtted. Hoolimata nime muutumisest jätkab sTARTUp HUB koostöötamisala tegevust nagu siiani, pakkudes alustavatele ettevõtjatele võimalust soodsalt kontoriruumi rentida ja seda sama valdkonna esindajate keskel.  

Ka Tallinnas alates 2010. aastast tegutsenud Garage48 HUB jätkab uues kuues. Pealinna koostöötamiskoht avab kolimise järgselt uksed Telliskivi Loomelinnaku peatselt avatavas  hoones, nime all LIFT99 (powered by Garage48). Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa selgitab nii Tallinna kui Tartu koostöötamiskohtade edasist tegevust.

“Garage48 Sihtasutus kui vabatahtlik ja mittetulunduslik organisatsioon on tegutsenud pea 7 aastat. Arendusnädalavahetuste korraldamiste kõrvalt avasime Eesti startup kogukonna toetamiseks Garage48 HUBi juba meie esimesel tegevusaastal. Meie senine tegevus on tõestanud, et tuleb olla pidevast muutumises, proovida olla pidevalt parem. See puudutab nii meie põhisuunda - hackathonide ehk arendusnädalavahetuste korraldamist kui ka meie loodud koostöötamise alasid. Viimastel ongi aeg tõusta järgmisele tasemele nii Tallinnas kui Tartus.

sTARTUp HUBi meeskond eesotsas Rein Lemberpuuga on osutunud asendamatuks partneriks kogu meie tegevusele. Meie ühise korraldusmeeskonna ees veab sTARTUp HUB kommuunijuht Karin Sepp Garage48 Open & Big Data hackathoni korraldamist ning meie tulevase Garage48 Alumni Club'i idee pärineb Reinult. Nii saavadki uued ja ägedad asjad alguse - koos mõeldes ja koos tehes.”

Garage48 Alumni Club tegevuse eestvedamisel on sTARTUp HUB meeskonna eesmärgiks soodustada arendusnädalavahetusel osalenute koostöö jätkumist. Osalejaid ja mentoreid taas kokku tuues toetatakse algust saanud ideede ja innovaatiliste indiviidide arengut ning nende edasi liikumist ärikiirenditesse.

sTARTUp HUB asutaja Rein Lemberpuu selgitab tulevast Garage48 Alumni Club tegevust lähemalt: “Garage48 arendusnädalavahetustelt tekib mitmeid suurepäraseid ideid ja tiime, kes võiksid oma ideega juba tõsisemalt edasi liikuda, aga täna puudub seda toetav lüli meie ökosüsteemist. Meil on küll kaks suurepärast kiirendit, kuid tihti on need ideed/meeskonnad veel liiga algusfaasis, et sinna edasi liikuda. Üheks Garage48 Alumni Clubi käivitamise eesmärgiks ongi seda tühimikku täita.”

Garage48 Alumni Club esimene üritus toimub 9. detsembril sTARTUp Day ärikonverentsi raames vastavatud Eesti Rahva Muuseumi hoones.


Lisainfo:
Karin Sepp
sTARTUp HUB Manager
karin@contriber.com
+372 53412371

Viimati muudetud 10.10.2016