Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu jagab soovitusi pühade veetmiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu tänavakunst Foto: Märten Osijärv

9. aprill 2020 / Tänavuste lihavõtete ajal tuleb arvestada eriolukorra reeglitega. Populaarsete matkaradade asemel võiks valida lihtsalt metsas jalutamise, kergliiklusteedel sportimise asemel aga tutvuda omal käel Tartu põnevate paikadega. Tartu linn on koondanud kokku info, mida huvitavat pühade ajal kontaktivabalt ette võtta. 

Pühadel tuleb silmas pidada, et inimesed ei koguneks pikka nädalavahetust veetma samadesse kohtadesse. Seetõttu peaks kindlasti vältima populaarseid kergliiklusteid, ülerahvastatud matkaradu ning pühadeostud tuleks sooritada varakult või üldse e-poest. RMK lehelt saab ülevaate ülerahvastatud paikadest.

Visit Tartu lehelt leiab rohkelt põnevaid mõtteid, mida Tartus ja Tartu ümbruses ette võtta rahvarohkeid kohti vältides. Tegevust leiavad nii kultuuri- kui ka ajaloohuvilised, loodusenautijad ja tervisesportlased. Lehel on ära märgitud kohad, mida omal käel avastada, olgu need Tartumaa kaunid mõisad, looduskaunid paigad või Tartu kuulus tänavakunst.

Mida Tartus ja Tartu ümbruses ette võtta:

Isolatsiooniaeg on hea nii potipõllunduseks kui ka aias nokitsemiseks, mitmed aiapoed pakuvad taimede kojukannet. 

  • Eve Aed Nõos - Facebook Eve Kirja/OÜ Nõo Aiaäri, telefon 5569 7374, e-post eve.kirja@gmail.com
  • Juhani Puukool - avatud tavapärastel aegadel, tellida saab nii e-poest kui ka ise järele minnes
  • Hortes - võimalik tellida e-poest
  • Jardin - võimalik tellida e-poest
  • Haage aiand - aiand on avatud, aga kui kohale ei taha minna, võib julgelt ühendust võtta, et leida lahendus kontaktivabaks kauplemiseks

Linnast väljas saab võtta ette mõne tuuri linna ümbruses, tutvuda kohalike jõgedega või otsida lehtmetsa alt vitamiinirikast karulauku. Ideed vaba aja veetmiseks on koondatud Tartu kodulehel

Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond hakkas koondama infot ka selle kohta, kuidas veeta 20.-26. aprillini kestev koolivaheaeg sisukalt, püsides samal ajal kodus. 

Eriolukorra reeglite kohta leiab rohkem infot Tartu linna eriolukorra lehelt
 

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 12.08.2021