Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasav eelarve jätkub aruteludega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve arutelu Foto: Mana Kaasik

1. juuli 2021 / 5. juulil ja 6. juulil kell 17 toimuvad Spark Demos (Narva mnt 3) kaasava eelarve arutelud, kus ideede autorid tutvustavad oma ideid ning selgub ka 25 ideed, mis lähevad oktoobris toimuvale rahvahääletusele.

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati tänavu 67 ideed, millest aruteludele jõudis 38 ideed. Arutelule ei pääsenud ideed, mis ei ole teostatavad või ei vastanud kaasava eelarve tingimustele. Arutelu tulemusena selgub 25 ideed, mis lähevad oktoobri alguses toimuvale rahvahääletusele. Hindamisel osalevad ideede autorid ja kutsutud eksperdid.

5. juulil arutletakse ideede üle, mis koonduvad teemagrupi "Pargid, sport ja vaba aeg" alla ning 6. juulil on arutelu teemaks "Linnaruumi korrastamine ja rikastamine". Arutelusid modereerib Andrei Liimets.

Huvilised on oodatud. Ideedega ja kaasava eelarve käiguga saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 100 000 eurot. Eesmärgiks on 200 000 euro eest viia 2022. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 01.07.2021