Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Tartu kaasava eelarve hääletus toimub 1.-7. oktoobril

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve näitus kaarsillal Foto: Mana Kaasik

1. oktoober 2021 / Rahvahääletus toimub nii elektrooniliselt kui ka raekoja infokeskuses. Infokeskus on kõigil hääletuspäevadel avatud kell 10-18, elektrooniline hääletus toimub ööpäevaringselt. Hääletus lõpeb nii elektrooniliselt kui ka infokeskuses 7. oktoobril kell 18, kui kohe antakse teada ka tulemus.

Tutvu ideedega ja hääleta siin

Hääletada saab iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Esmakordselt saavad Tartu Noortevolikogu ettepanekul hääletada ka need 14-17-aastased noored, kellel puudub Tartus sissekirjutus, aga kes õpivad Tartu üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.

Elektroonilisel hääletamisel on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Infokeskuses hääletamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Iga hääletaja saab anda hääle kuni kolme idee poolt. Valikus on 25 kaaslinlaste esitatud ideed. Ellu viiakse järgmisel aastal kaks enim hääli saanud ideed. Mõlema idee maksumus on kuni 100 000 eurot.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu kodulehel www.tartu.ee/kaasaveelarve, Kaarsillale seatud näitusel või raekoja infokeskuses.

Tartu korraldab kaasavat eelarvet alates 2013. aastast. Seni on kaasava eelarve toel ellu viidud kaksteist ideed, lisaks on kaks ideed tegemisel.

Rohkem infot: www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 07.10.2021