Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 52 ideed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Mart Reiniku kooli hoov Foto: Ahto Sooaru

2. mai 2023 / Tänavusse Tartu kaasavasse eelarvesse esitasid linlased 52 ideed selle kohta, kuidas kasutada 2024. aasta linnaeelarves 200 000 eurot.

Kõikide ideedega saab tutvuda ja nende kohta ka arvamust avaldada kodulehel www.tartu.ee/kaasaveelarve

Kaasava eelarve protsess jätkub maikuus valdkondade ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust. Seejärel toimuvad juunis avalikud arutelud ideede esitajate ja ekspertide osavõtul ning selguvad need 20-25 ideed, mis pääsevad oktoobri alguses toimuvale rahvahääletusele.

Tartu alustas kaasava eelarvega 2013. aastal ja korraldab seda tänavu üheteistkümnendat korda. Praeguseks on kaasava eelarve toel ellu viidud või sel aastal tegemisel kaheksateist ideed.

Seni elluviidud ideed: Laia tänava kultuurikvartali esitlustehnika, kõnniteede äärekivide madaldamine, Emajõe kaldapiire Kaarsilla ja Rahu silla vahel, Arena Tartu eskiisprojekt, Aparaaditehase taskupark, Raadil asuva ajaloolise tallihoone katuse remont, liikumisrajad Emajõe kaldal ja Tähtvere dendropargis, liikuma kutsuvad alad Mart Reiniku, Kesklinna, Katoliku ja Veeriku kooli juures, Annelinna spordiväljaku renoveerimine, Soola tänava rattatee ehitus ning Sadamaraudtee ehitamine kergliikluse rohekoridoriks.  Senistest võiduideedest on elluviimisel veel Raadi rohelise jalgpallipargi tribüünihoone ehitus, Emajõe vabaujula korrastamine, pinkide paigaldamine linnaruumi ning mäesuusamäe ja lumelauanõlva rajamine Tartu lumeparki.

Lisainfo: www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.05.2023