Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati 67 ideed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linn Foto: Ahto Sooaru

3. mai 2021 / Tänavusse Tartu kaasavasse eelarvesse esitasid linlased 67 ideed selle kohta, kuidas kasutada linna 2022. aasta eelarves 200 000 eurot.

Sel aastal esitati rohkelt ideid, mis puudutavad Annelinna piirkonda. Näiteks soovitakse seal liikumisradade uuendamist, discolfi parki, voolava ojaga parki, pereparki, vaba aja veetmise atraktsioone Anne noortekeskuse juurde. Lisaks soovitakse Anne kanali põhja puhastamist, kanali äärde grillimiskoha tegemist ning uut rannavalvehoonet, samuti paadi- ja vesijalgrataste laenutust. Emajõe ääres soovitakse vabaujula kaasajastamist, jõekallastele kergliiklusteede rajamist ning kallasraja korrastamist. Paljud eriilmelised ettepanekud on seotud parkide korrastamise või loomisega, näiteks pakuti välja skulptuuripark Raadile või suurpark Anne kanali ja Emajõe vahelisele alale, lisaks soovitakse Karu pargi ja Mathieseni pargi korrastamist. Mitmed ideed puudutavad ka keskpargi arenguid ja soovitakse uusi tegevusvõimalusi Ülejõe parki. Erinevaid spordiväljakuid ja välijõusaale soovitakse näha Karlovas, Tammelinnas, Ihastes, Veerikul, Jaamamõisas, samuti soovitakse mäesuusamäge ja lumelauanõlva. Veel soovitakse sadamaraudteele kergliiklustee rajamist, kergliiklusteede äärde jalgrataste hooldusjaamasid ja veekraane ning kergliiklusteede ümbruse heakorrastamist. Puudust tuntakse koerte mänguväljakutest, pinkidest ja avalikest tualettidest. Pakuti välja ka mõtted parematest müügipaviljonidest Küüni tänava lillemüüjatele, Rahinge paisjärve puhastamisest ja Tartu maheaia arendamisest. Kaarsillale soovitakse veekardinat ja meditsiinitöötajatele mälestusmärki.

Kõikide ideedega saab tutvuda infosüsteemis Volis ja nende kohta ka arvamust avaldada.

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Ekspertide hinnang selgub maikuu jooksul.

Seejärel jätkub kaasava eelarve protsess avalike aruteludega ideede esitajate ja ekspertide osavõtul, kes selgitavad välja need 25 ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Rahvahääletus toimub oktoobri alguses.

Kaasava eelarve objekt peab olema Tartu linnaga seotud investeering maksumusega kuni 100 000 eurot. Kaasava eelarve objekt peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ning sellest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvetele. 2022. aastal viiakse ellu vähemalt kaks rahvahääletusel enim hääli saanud ideed.

Lisainfo: www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.05.2021