Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu koduleht uueneb

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kodulehe esilehe pilt

11. jaanuar 2017 / Alates 12. jaanuarist võtab Tartu kasutusele uue kodulehe, mis on uuenenud nii disaini, ülesehituse, funktsionaalsuse kui ka sisu poolest.

Kodulehe arendamine jätkub võõrkeelsete lehtede osas, jooksvalt täieneb ja ühtlustub ka sisu ning linnavalitsuse teenuste kaardistamise protsess loob eeldused ka iseteeninduskeskkonna loomiseks. Uus koduleht asub endiselt aadressil www.tartu.ee.

 

Võrreldes senise Tartu kodulehega on uuel lehel enam pööratud tähelepanu info leitavusele. Selleks on muudetud lehe struktuuri, lisatud uus otsingusüsteem ja märksõnastamise funktsionaalsus, mis suurendab otsingu täpsust. Uued on ka vaegnägijate vaade, nutiseadmetele kohanduv vaade, uudiste ja sisulehtede „jagamise“ võimalus sotsiaalmeedias jmt. Kodulehe ülesehitusel on tähelepanu pööratud paremale kasutusloogikale – kui eelmine koduleht matkis suuresti linnavalitsuse osakondade struktuuri, siis uuel lehel on teemad jagatud valdkondadeks pigem kasutajate loogikale tuginedes.

 

Alates eelmise aasta oktoobrist, kui kodulehe testversioon on olnud linlastele tutvumiseks kättesaadav, on kodulehe külastajatel olnud võimalus anda ka tagasisidet. Küsitlusele vastas üle 70 inimese. Kui liita kokku positiivsed vastusevariandid „Kindlasti“ ja „Pigem jah“, siis on kõige kõrgemalt hinnatud lehe sisukust (89% vastanutest), päevakajalisust (88%), pilkupüüdvust (87%) ja esinduslikkust (85%). Lisaks arvas 79% vastajatest, et Tartu uus koduleht on piisavalt usaldusväärne, 78% arvas, et see on lihtne ja loogiline, 76%, et see on Tartu-pärane, 75%, et sõbralik ja 73% pidas seda uuenduslikuks.

 

Tagasiside kodulehe kohta on jätkuvalt oodatud. Seda saab anda kodulehe tagasisidevormi kaudu või saates e-kiri aadressil [email protected].

 

Vana koduleht jääb kasutusse seni, kuni mitmed jätkuarendused on valmis ja vajalik info on uuele lehele kantud. Vana leht on homsest ajutiselt leitav aadressilt www.tartu.eu. Vana lehe infot alates 12. jaanuarist enam ei uuendata.

 

Kodulehe uuendamist alustati 2015. aastal, kui esmalt vaadati üle, testiti kasutajate hulgas ja kaasajastati kodulehe infoarhitektuuri ja prototüüpi, mis esmakordselt loodi rahvusvahelise projekti eCitizen II käigus 2012. aastal. Olulise eeltööna koostati 2014. aastal ka Tartu veebistrateegia, mille järgi oli Tartu veebilehe esimese etapi ülesanneteks kasutajakeskne infoarhitektuur, hea otsing, märksõnastamine, avatud ja taaskasutatav tehnoloogia ning uus disain. Järgmiste etappide eesmärk on pöörata tähelepanu osalusdemokraatia ja avalike teenuste arendamisele ning luua võõrkeelsete lehtede sisu.

 

Tartu linna kodulehe arendustööde tegemiseks korraldas Tartu linn kaks riigihanget, mille võitsid programmeerimiseks Web Expert OÜ ning kujundustööde tegemiseks Wiseman Interactive OÜ.

 

NB! Seoses Tartu kodulehe kolimistöödega võib kodulehe töös esineda kolmapäeval, 11. jaanuaril alates kella 17-st katkestusi.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 19.01.2017