Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kollane aken läbib uuenduskuuri 

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kollane aken ehtis Tartu kesklinna ligi 10 aastat Foto: Hendrik Kuusk

9. juuni 2023 / Tartu raekoja platsil asunud ajakirjast National Geographic inspireeritud kollane aken läheb tänasest remonti ja saab endale peagi Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 värvid. 

Kollane aken on Tartu raekoja platsil olnud aastast 2013, mil linn ühines projektiga “Elu kahe maailma piiril”. Nüüdseks on raam amortiseerunud ja vajab põhjalikumat hooldust. “Projekti eesmärk oli National Geographicu akende kaudu tutvustada Lõuna-Eesti piirkonna vaatamisväärsusi, nüüd on aga aeg uueks kontseptsiooniks,” ütles Tartu turismivaldkonna juht Annika Ojasaar.  

Aken puhastatakse vanast värvist ja hooldatakse seejärel värske pulbervärviga, et saada püsiv tulemus. Lisaks saab aken hoolduse käigus uue välimuse, millega tervitada peagi saabuvat kultuuripealinna aastat. Tagasi Tartu raeplatsile jõuab aken esimesel võimalusel.  

Tartu kollase akna ülevärvimine on esimene samm kõigi Lõuna-Eesti akende värskendamisest. Aknad jäävad ka edaspidi tutvustama kohalikke väärtusi, kultuuri ja konkreetse piirkonna lugu. Uue kontseptsiooni loomisesse kaasatakse kohalikud kogukonnad ja partnerid.  

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 09.06.2023