Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu koolid ja muuseumid aitavad Ukraina lastel eesti keelt õppida

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Õppimine Foto: Heikki Leis

7. juuli 2022 / Tartu linnas tegutsevad koolid ja huvitegevuse ühingud taotlesid Haridus- ja Teadusministeeriumist toetust Eesti ja Ukraina noorte lõimumiseks ning eesti keele algõppe toetamiseks. Kokku sai laagrite läbiviimiseks toetust 10 taotlejat, kelle seas on üldharidus- ja huvikoole ning muuseume.

“Mul on rõõm näha, et meie partnerid huvihariduse valdkonnas pakuvad Ukraina sõjapõgenike lastele suurepäraseid võimalusi suve sisustamiseks. Laagrid on olulised mitte vaid põnevates tegevustes osalemiseks, vaid just lõimitud keeleõppe korraldamise tõttu. Suvine keeleõpe laagris toetab koolitee jätkamist eesti koolis sügisel ja on suurepäraseks näiteks õmblusteta õppe rakendamisest Tartus,” ütles abilinnapea Lemmit Kaplinski.

Huvi tasuta keeleõppe ja lõimumise laagrite vastu on olnud väga suur ning Ukraina noored on teinud üle 200 registreerumise, et saada osa laagrite tegevusest. Huvikoolid on aktiivselt mõelnud välja tegevusi, mis aitavad noortel leida uusi tutvusi ning õppida eesti keelt. Näiteks on võimalik osaleda erinevates kunsti- ja käsitöö tegevustes, leida sobiv tantsuline ja muusikaline väljakutse või osaleda ööbimisega laagrites linnasaginast kaugemal maapiirkonnas.

Laagrite tegevuses osalevad 7-19aastased Ukraina ja Eesti noored, millega tagatakse eestikeelne suhtluskeskkond ning innustatakse pingevabas õhkkonnas eesti keelt õppima ning praktiseerima. Laagreid korraldavad teiste hulgas Minikool, Tartu Ülikool, Tartu Laste kunstikool, Kalevi Spordiklubi ja paljud teised ühingud.

Kõik noored saavad terve suve vältel osa ka Tartu Noorsootöö Keskuse tegevustest. Sel suvel rändab keskus mööda Tartut ringi suvenoorteka bussiga, mis on avatud iga päev kell 14-20. Bussi tunneb ära Tartu Noorsootöö Keskuse logo ja rohelise surfilipu järgi. Avatuks jäävad ka Anne ja Ilmatsalu noortekeskused.

Lisainfo: Mari-Ann Saluste, kultuuriosakonna huvihariduse ja -tegevuse valdkonna juht, [email protected].

Viimati muudetud 07.07.2022