Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Tartu korraldab hoonestusõiguse enampakkumise ujula ehitamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

8. oktoober / Tartu Linnavalitsus otsustas tänasel istungil korraldada avaliku enampakkumise Riia tn 195 asuvale kinnistule tähtajalise ja tasulise hoonestusõiguse seadmiseks. Enampakkumise võitjal tuleb Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel asuvale 24 044 ruutmeetri suurusele kinnistule ehitada veekeskuse ja ujula.

Enampakkumise võitjal on pärast hoonestusõiguse lepingu sõlmimist viis aastat aega, et ehitada valmis vähemalt 5000-ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga hoonetekompleks, kus on ujula ja veekeskus. Keskuses peab olema vähemalt üks 25-meetrine kaheksa rajaga bassein ning ujulat teenindavad abi- ja haldusruumid. Kinnistu hoonestamiseks parima lahenduse leidmiseks tuleb korraldada arhitektuurivõistlus.

Hoonestusõiguse hindamise kriteeriumiks on hoonestusõiguse aastatasu ja selle alghind on 16 830 eurot aastas, mida muudetakse iga viie aasta järel maa turuväärtuse alusel.

Hoonestusõiguse tähtaeg on 50 aastat.  Hoonestajal on kohustus kogu hoonestusõiguse tähtaja jooksul kasutada rajatavat hoonet sihipäraselt ning tagada veekeskuse ja ujula teenus.

Enampakkumine toimub Osta.ee oksjonikeskkonnas. Teade oksjoni toimumise kohta avaldatakse Osta.ee-s ning Tartu linna kodulehel.

Lisainfo: linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven, tel 736 1258, 502 8344.

Asendiplaan

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 08.10.2019