Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kutsub kõrgkoolide tudengeid ja töötajaid vaktsineerima

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vaktsineerimine Foto: Andres Tennus

29. juuli / Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu kiirabi juhid saatsid sel nädalal Tartu kõrgkoolide juhtidele ühise pöördumise, milles kutsutakse tudengeid ja kõrgkoolide töötajaid enne sügissemestri algust vaktsineerima, et kõrgkoolide töö algaval õppeaastal võimalikult vähe kannataks.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul moodustavad tudengid ja kõrgkoolidega seotud inimesed väga olulise osa Tartu elanikkonnast. "Tartus on pea 20 tuhat tudengit ja hulgaliselt kõrgkoolide töötajaid. Vaid aktiivne  vaktsineerimine saab tagada selle, et sügissemester algaks kontaktõppega ja kõrghariduse kvaliteet ei kannataks,“ lisas linnapea.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on tudengiealiste vaktsineerituse tase Tartus päris kõrge, kuid arenguruumi on veel palju. "Arvestades tudengite aktiivsust sotsiaalses suhtluses ja rohkeid kontakte, on vaktsineerimine eriti oluline ning tagab ka selle, et nii õpinguid kui ka vaba aja tegevusi ei pea pausile panema," täpsustas Lees.

Tartus on võimalik vaktsineerida vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7, A. Le Coqi spordihoone), kus kuni augusti lõpuni saab kaitsesüsti ilma ette registreerimata keskuse lahtiolekuaegadel kell 10-18. Lahtiolekuajad: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus Kasutatakse Pfizeri vaktsiini. Jätkuvalt saab Tartusse ka aegu broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00).

Lisainfo:
Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145
Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 29.07.2021