Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu kutsub õpetajaid talvisel koolivaheajal hariduslaadale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Hariduslaat 2019. Foto: Küllike Pedaste

29. jaanuar 2020 / Kolmapäeval, 26. veebruaril oodatakse kõiki pedagooge ja teisi huvilisi Tartusse Dorpati konverentsikeskusesse hariduslaadale.

Hariduslaat on pühendatud nüüdisaegsele õpikäsitusele ja sel alal kogemuste vahetamisele. Igal osalejal on registreerudes võimalik valida kaks temaatilist ettekannet, neli õpituba ning teatrietenduse või filmi vaatamine.

Üks korraldajaid, Tartu Kivilinna Kooli direktor Karin Lukk ütles, et viimasel ajal räägitakse palju Eesti hariduse tõusuteest, ja Luki arvates on edu pant kogemuste vahetamine. “Mina usun, et üks edutegur on see, et me oleme üha enam avatud ja valmis jagama üksteisega oma häid praktikaid. Hariduslaat pakub selleks suurepärase võimaluse,” lisas ta.

Sisutiheda päeva avab Tartu linnapea Urmas Klaas. Haridus- ja Teadusministeeriumi välishindamisosakonna nõunik Maie Kitsing annab oma ettekandes ülevaate PISA uuringust. Sellega hinnati 15-aastaste õpilaste võimekust rakendada koolis omandatud oskuseid ja teadmisi tegelikus elus. Päeva teises pooles teeb Tartu Ülikooli õpetajahariduse professor Äli Leijen kokkuvõtte uuringust „TALIS 2018“. Sellesse oli Eestist kaasatud 201 kooli, mille direktoritel ja õpetajatel oli võimalik haridusteemadel arvamust avaldada.

Oktoobrikuise Tartu haridusfestivali sõsarüritusena annab Tartu hariduslaat õpetajatele hea võimaluse osaleda nüüdisaegsele õpikäsitusele keskendunud õpitubades, et koguda oma igapäevatööks mõtteid praktiliste võtete kohta. Sel aastal on tavalisest rohkem esindatud lasteaedade ja gümnaasiumitega seotud teemad. Neljas sessioonis jagatakse kokku 37 õpitoas praktilisi kogemusi õppetöö mitmekesistamise kohta. Näiteks räägitakse turvalisusest liikluses, ohutusõppest, koostööst lapsevanematega, haridusrobotist Ozobot ja sellest, kuidas toetada õpilase enesejuhtimist.

Osalejad saavad vaadata ka ühte filmi või teatrietendust. Dokumentaalfilm „Aasta täis draamat“ on inspireeriv lugu ühe noore naise iseseisvumisest ja sellest, et vahel piisab väikesest juhusest, et veerema läheks lumepall, mis muudab kogu elu. Teine võimalus on osaleda luguteatri trupi Tartu Spontaansusteater etendusel.

Hariduslaada korraldab Tartu Linnavalitsuse haridusosakond koostöös LP-koolide võrgustikuga. Üritus on registreerunutele tasuta. Registreeruda saab veebiaadressil http://bit.ly/hariduslaat2020.

 

Lisateave:

Kairit Peekman, Tartu Linnavalitsuse haridusosakond, kairit.peekman@raad.tartu.ee,  525 0644

Karin Lukk, Tartu Kivilinna Kool, direktor, karin.lukk@raad.tartu.ee , 5305 0095

Viimati muudetud 29.01.2020